Naše školní zahrada

Rozhodli jsme se vytvořit několik zajímavých stanovišť na školní zahradě. Na podzim jsme vytvořili bylinkovou zahrádku, domeček pro ježka a hmyzí hotel.

Naše školní zahrada

Po prohlídce naší školní zahrady jsme se rozhodli vytvořit několik stanovišť, kde by se při procházce zahradou člověk mohl zastavit a potěšit pohledem. Rozhodli jsme se pro bylinkovou zahrádku, ježčí domeček a hmyzí hotel. Účelem bylinkové zahrádky bude poznávání jednotlivých rostlinek a použití bylinek při přípravě zdravých pokrmů. Ježčí domeček bude pro ježka, kterého jsme v loni našli spícího pod spadaným listím. Hmyzí domeček bude sloužit k pozorování drobných hmyzích obyvatel naší zahrady v příštím roce.
Pro bylinkovou zahradu jsme si vybrali vhodný pozemek, který jsme zryli, odstranili jsme plevel a záhon urovnali. Při další schůzce jsme vysadili rostliny, které nám donesli rodiče dětí z Ekotýmu. Rostliny jsme pořádně zalili a označili jmenovkami, které jsme vyrobili při keramické dílně.
Na ježčí domeček jsme sbírali listí po celé školní zahradě, na vlastní obydlí jsme použili dřevěnou bedýnku. Listím zakrytá bedýnka čeká na svého obyvatele. Je označena také keramickou destičkou, aby nikdo ježka ze zimního spánku nerušil.
Hmyzí hotel jsme zhotovili ze staré dřevěné stavebnice, zaplněná stavebnice přírodním materiálem čeká na své nové využití.
Podařila se nám vytvořit tři zastavení na naší školní zahradě, které slouží dětem i široké veřejnosti.

PROSTŘEDÍ ŠKOLY
Škola: ZŠ a MŠ Lukavice