Muší invaze

Naši žížalí kamarádi byli napadeni muškami, a to když přijeli z prázdnin. Zatím jsme je tedy nepřestěhovali do nového domečku, ale snažíme se mušek zbavit.

Muší invaze

Na škole máme již 2 vermikompostéry po dobu 4 let. Jsou umístěné na 1. stupni ZŠ u malých žáčků, kteří se již vermikompostovat naučili. Od firmy Plastia jsme dostali další vermikompostér, který jsme chtěli umístit na gymnázium a naučit vermikompostovat i ty velké žáky. Jenže žížaláci se nám vrátili z letních prázdnin v oslabeném počtu a napadení muškami, se kterými bojujeme už 3 měsíce. Už jsme to chtěli i vzdát a pořídit do nového vermikompostéru úplně novou násadu, vyhledali jsme si na té mapce od Terezy nejbližší prodejnu žížal kalifornských. Tam trvalo docela dlouho se s nimi spojit, pak paní psala, že ano, ale když jsme si pro ně do biorestaurace přijeli, tak tam byla jiná paní, která tvrdila, že jejich projekt ještě není rozjetý a žížaly zatím neprodávají. Takže zatím ještě bojujeme proti muší invazi.
Naší žížaláci vesele baští slupky, vaječné skořápky, ale i papír ze skartovačky, sáčky od čaje, logr z kávy. Máme i dost žížalího čaje.

Autor: Adéla Lázničková, žákyně 6.A

Žížaláci
Škola: Biskupské gymnázium, ZŠ a MŠ Bohosudov
Téma: Prostředí školy
Krok: Žížalaáci

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se