Muší invaze

Naši žížalí kamarádi byli napadeni muškami, a to když přijeli z prázdnin. Zatím jsme je tedy nepřestěhovali do nového domečku, ale snažíme se mušek zbavit.

Muší invaze

Na škole máme již 2 vermikompostéry po dobu 4 let. Jsou umístěné na 1. stupni ZŠ u malých žáčků, kteří se již vermikompostovat naučili. Od firmy Plastia jsme dostali další vermikompostér, který jsme chtěli umístit na gymnázium a naučit vermikompostovat i ty velké žáky. Jenže žížaláci se nám vrátili z letních prázdnin v oslabeném počtu a napadení muškami, se kterými bojujeme už 3 měsíce. Už jsme to chtěli i vzdát a pořídit do nového vermikompostéru úplně novou násadu, vyhledali jsme si na té mapce od Terezy nejbližší prodejnu žížal kalifornských. Tam trvalo docela dlouho se s nimi spojit, pak paní psala, že ano, ale když jsme si pro ně do biorestaurace přijeli, tak tam byla jiná paní, která tvrdila, že jejich projekt ještě není rozjetý a žížaly zatím neprodávají. Takže zatím ještě bojujeme proti muší invazi.
Naší žížaláci vesele baští slupky, vaječné skořápky, ale i papír ze skartovačky, sáčky od čaje, logr z kávy. Máme i dost žížalího čaje.

Autor: Adéla Lázničková, žákyně 6.A

Žížaláci