Mrkvový den na ZŠ Třebotov

Ekotým zorganizoval v rámci ozdravení svačin svých spolužáků Mrkvový den. Mrkev ovládla celý pátek a někde vstoupila i do výuky. Děti a učitelé chodili do školy v oranžovém oblečení a ke svačince si nosili mrkve.

Mrkvový den na ZŠ Třebotov


Na podzim se nám podařilo prostřednictvím jedné povedené akce hezky spojit celou školu a na den prozářit pochmurné dny. 

Členové Ekotýmu si všímají svačin svých spolužáků, které jsou často tvořeny sušenkami, chipsy a sladkými limonádami. Chtěli jsme to alespoň na jeden den změnit. Uspořádali jsme výzvu o nejmrkvovatější třídu, vítězná třída (i když nečekaně byly 3!) získala mrkvové překvapení.

Po škole, na vstupních dveřích školy a na webu byly rozmístěny plakátky s výzvou. 
Co bude tématem výzvy vymýšleli téměř všichni členové Ekotýmu, dohromady jsme dali text a 1 žák vyrobil plakáty. 
O mrkvi a důležitosti zeleniny a vitamínů ve stravě jsme se učili v 8.třídě a v některých třídách na 1.stupni. Ve třídách na druhém stupni byly rozmístěny otázky a odpovědi s tématem mrkev (ze všech možných hledisek - zdravé stravování, zeměpis, přírodopis, dějiny mrkve). Do akce se tedy zapojila celá škola.

Téměř všichni na 1.stupni si přinesli mrkvové svačiny, na druhém stupni velká část. Děti i učitelé přišli do školy v oranžovém oblečení.
 Jak mrkvová soutěž probíhala a dopadla informoval Třebotovský zpravodaj a článek o Mrkvovém dni máme také na webu školy. 
Zjistili jsme, že jsou děti (hlavně ty z prvního stupně) velmi soutěživé a velmi dobře reagují na výzvy (samozřejmě za přispění rodičů a učitelů, kteří je v tom podporují). Toho využíváme i nadále, např. v dobrovolné akci Úklid školní zahrady a máme do budoucna v plánu takto zapojit i rodiče (např. zmapování černých skládek k akci Ukliďme Česko).

autor: Mgr. Lenka Lipanská

JÍDLO A SVĚT
Škola: ZŠ a MŠ Třebotov
Téma: Hlavní 190, 252 26 Třebotov

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se