Microgreens

I to, co je hodně malé, může být hodně zdravé

Microgreens

V pátek 10. 3. uspořádali na ZŠ Sokolská v Sokolově akci s názvem Microgreens, aneb i to, co je hodně malé, může být hodně zdravé. Cílem akce bylo představit žákům proces klíčení rostlin, rozdíly mezi nimi a ukázat si „microgreens“ neboli mladé výhonky rostlin, které mohou sloužit také jako potrava a mají v sobě spoustu vitamínů a energie.

Žáci měli o velké přestávce možnost ochutnat výhonky zeleniny, kterou běžně koupíme v obchodě. Poznávání nebylo snadné, ale bylo moc dobré. Teď si to vyzkoušíme i v jednotlivých třídách. Žáci tak budou mít možnost vidět proces klíčení různých rostlin a vývoje různých druhů zeleniny, protože je důležité vědět, co se s nimi děje před tím, než si je koupíme v supermarketu. Zároveň bude možné proces propojit s výukou přírodopisu a poznávat, jak se liší klíčení jednoděložných a dvouděložných rostlin.

Menu pro změnu
Škola: ZŠ Sokolská v Sokolově