Microgreens

I to, co je hodně malé, může být hodně zdravé

Microgreens

V pátek 10. 3. uspořádali na ZŠ Sokolská v Sokolově akci s názvem Microgreens, aneb i to, co je hodně malé, může být hodně zdravé. Cílem akce bylo představit žákům proces klíčení rostlin, rozdíly mezi nimi a ukázat si „microgreens“ neboli mladé výhonky rostlin, které mohou sloužit také jako potrava a mají v sobě spoustu vitamínů a energie.

Žáci měli o velké přestávce možnost ochutnat výhonky zeleniny, kterou běžně koupíme v obchodě. Poznávání nebylo snadné, ale bylo moc dobré. Teď si to vyzkoušíme i v jednotlivých třídách. Žáci tak budou mít možnost vidět proces klíčení různých rostlin a vývoje různých druhů zeleniny, protože je důležité vědět, co se s nimi děje před tím, než si je koupíme v supermarketu. Zároveň bude možné proces propojit s výukou přírodopisu a poznávat, jak se liší klíčení jednoděložných a dvouděložných rostlin.

JÍDLO A SVĚT
Škola: ZŠ Sokolská v Sokolově
Téma: Jídlo

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se