Máme jídla dostatek? Lze s ním plýtvat?

Myslíte si, že je jídla dostatek? Jsme tak tak bohatí, že ním můžeme plýtvat?

Máme jídla dostatek? Lze s ním plýtvat?

Celý školní rok jsme pracovali s tématem jídlo, plýtvání potravinami, v rámci Menu pro změnu.

V průběhu roku jsme se seznámili s místním zemědělcem, zavedli jsme hlasování o tom co nám chutná a nechutná ve školní jídelně. S pomocí vedoucího školní jídelny jsme spustili hlasování, kdy si žáci mohli vybrat co jim paní kuchařky v pátek uvaří. V jídelně jsme zjišťovali, kolik jídla se každý den vyhodí a výsledky jsme zveřejňovali na nástěnce. Pro své spolužáky jsme pekli sušenky z ovesných vloček.
V závěru školního roku jsme uspořádali Den činu, abychom o plýtvání potravinami informovali i veřejnost. V celém areálu školy byly stánky, kde si návštěvníci vyzkoušeli, co ví o léčivých bylinkách, jestli dokážou ze smetany utlouct máslo, ochutnali zdravé pomazánky ze školní jídelny, seznámili se z regionálními produkty, mohli zakoupit naše vyhlášené sušenky a domácí limonádu. S nabídkou nám pomohli pracovníci z OPS České Švýcarsko, kteří představili regionální produkty.
Co se nám povedlo? Nabídli jsme zdravější variantu svačin pro naše spolužáky, tím že jsme pravidelně pekli sušenky a prodávali je.

JÍDLO A SVĚT
Škola: ZŠ a MŠ Krásná Lípa

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se