Máme jídla dostatek? Lze s ním plýtvat?

Myslíte si, že je jídla dostatek? Jsme tak tak bohatí, že ním můžeme plýtvat?

Máme jídla dostatek? Lze s ním plýtvat?

Celý školní rok jsme pracovali s tématem jídlo, plýtvání potravinami, v rámci Menu pro změnu.

V průběhu roku jsme se seznámili s místním zemědělcem, zavedli jsme hlasování o tom co nám chutná a nechutná ve školní jídelně. S pomocí vedoucího školní jídelny jsme spustili hlasování, kdy si žáci mohli vybrat co jim paní kuchařky v pátek uvaří. V jídelně jsme zjišťovali, kolik jídla se každý den vyhodí a výsledky jsme zveřejňovali na nástěnce. Pro své spolužáky jsme pekli sušenky z ovesných vloček.
V závěru školního roku jsme uspořádali Den činu, abychom o plýtvání potravinami informovali i veřejnost. V celém areálu školy byly stánky, kde si návštěvníci vyzkoušeli, co ví o léčivých bylinkách, jestli dokážou ze smetany utlouct máslo, ochutnali zdravé pomazánky ze školní jídelny, seznámili se z regionálními produkty, mohli zakoupit naše vyhlášené sušenky a domácí limonádu. S nabídkou nám pomohli pracovníci z OPS České Švýcarsko, kteří představili regionální produkty.
Co se nám povedlo? Nabídli jsme zdravější variantu svačin pro naše spolužáky, tím že jsme pravidelně pekli sušenky a prodávali je.

JÍDLO A SVĚT
Škola: ZŠ a MŠ Krásná Lípa