Lavičky ožívají

ZŠ a MŠ J. A. Komenského výherce výzvy s IKEA

Lavičky ožívají

Naše Ekoškola má již desetiletou tradici. V loňském roce jsme úspěšně obhájily již podruhé zlatý titul Ekoškoly. Školu chceme mít hezkou a vždy nás nejvíce těší změny, které si můžeme udělat sami. Proto jsme se rozhodli navázat na opravu dveří tříd a zkrášlit si tentokrát zahradu školy, na které se nachází ekostezka s lavičkami. Jelikož vedení školy nemá dostatek financí na opravu, rádi bychom lavičky opravili s finanční pomocí výzvy IKEA. Lavičky  bychom opravili, natřeli a vyzdobili návrhy žáků školy. Také bychom rádi přidali ptačí budky a informační tabule o živočiších vyskytujících se na školní zahradě. Našim cílem je vytvořit místo pro relaxaci, setkávání a výuku v přírodě.

Každoročně pořádáme v květnu Zahradní slavnost pro děti i rodiče, kde bychom chtěli projekt Lavičky ožívají slavnostně představit. Zahradní slavnost organizují žáci 9. třídy ve spolupráci s učiteli, dopoledne se konají sportovní soutěže a odpoledne je připraven sportovně – kreativní program pro děti i rodiče. Rodiče napečou a navaří různé dobroty, které se prodávají ve stánku s kávou. V rámci slavnosti se také koná výstava PetArt či Obleč si své ramínko, kterou má každoročně na starost skupina Odpady. Jedná se o příjemné setkání dětí, rodičů i učitelů ke konci školního roku.

Obnovení laviček a ekostezky:

• Odstranění starých nátěrů z laviček (obroušení) a výměna rozbitých prken.
  • Natření podkladovou barvou.
  • Vyzdobení laviček vybranými návrhy žáků.
  • Výroba ptačích budek z nevyužitého materiálu (staré židle).
  • Zavěšení budek na pozemku školní zahrady.
  • Výroba informačních tabulí o zvířatech a rostlinách žijících na školní zahradě.
PROSTŘEDÍ ŠKOLY
Škola: ZŠ a MŠ J. A. Komenského