Lavičky ožívají

ZŠ a MŠ J. A. Komenského výherce výzvy s IKEA

Lavičky ožívají

Naše Ekoškola má již desetiletou tradici. V loňském roce jsme úspěšně obhájily již podruhé zlatý titul Ekoškoly. Školu chceme mít hezkou a vždy nás nejvíce těší změny, které si můžeme udělat sami. Proto jsme se rozhodli navázat na opravu dveří tříd a zkrášlit si tentokrát zahradu školy, na které se nachází ekostezka s lavičkami. Jelikož vedení školy nemá dostatek financí na opravu, rádi bychom lavičky opravili s finanční pomocí výzvy IKEA. Lavičky  bychom opravili, natřeli a vyzdobili návrhy žáků školy. Také bychom rádi přidali ptačí budky a informační tabule o živočiších vyskytujících se na školní zahradě. Našim cílem je vytvořit místo pro relaxaci, setkávání a výuku v přírodě.

Každoročně pořádáme v květnu Zahradní slavnost pro děti i rodiče, kde bychom chtěli projekt Lavičky ožívají slavnostně představit. Zahradní slavnost organizují žáci 9. třídy ve spolupráci s učiteli, dopoledne se konají sportovní soutěže a odpoledne je připraven sportovně – kreativní program pro děti i rodiče. Rodiče napečou a navaří různé dobroty, které se prodávají ve stánku s kávou. V rámci slavnosti se také koná výstava PetArt či Obleč si své ramínko, kterou má každoročně na starost skupina Odpady. Jedná se o příjemné setkání dětí, rodičů i učitelů ke konci školního roku.

Obnovení laviček a ekostezky:

  • Odstranění starých nátěrů z laviček (obroušení) a výměna rozbitých prken.
  • Natření podkladovou barvou.
  • Vyzdobení laviček vybranými návrhy žáků.
  • Výroba ptačích budek z nevyužitého materiálu (staré židle).
  • Zavěšení budek na pozemku školní zahrady.
  • Výroba informačních tabulí o zvířatech a rostlinách žijících na školní zahradě.
PROSTŘEDÍ ŠKOLY
Škola: ZŠ a MŠ J. A. Komenského
Téma: Prostředí školy

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se