Komu tím prospějete?

Vadí nám odpadky na zemi!

Komu tím prospějete?

V rámci Analýzy Ekotým zjistil, že většina dětí vidí problém v přehlížení odpadků, které jsou pohozené na zemi. Situaci začaly samy řešit. Jedním z kroků řešení bylo vytvoření motivačních plakátů.

Na počátku proběhla Analýza ve všech třídách. Děti z Ekotýmu vybíraly to, co by chtěly v jednotlivých oblastech zlepšit. V oblasti Odpady zjistily, že většina dětí ve škole vidí problém v přehlížení odpadků, které se někdy na zemi vyskytnou. Sestavily si Plán činností. Cílem plánu je: nepřehlížet odpadky na zemi. Prvním bodem plánu bylo probrat toto téma ve svých třídách se spolužáky a třídním učitelem. Na další schůzce Ekotýmu vyšlo najevo, že jedním z možných kroků řešení je umístit ve škole informační a motivační plakáty, které na tento problém upozorňují.
Plakáty se okamžitě začaly tvořit v rámci hodin výtvarné výchovy. Hotové zalaminované plakáty byly rozvěšeny ve škole. Nyní situaci sledujeme. Čekáme, zda plakáty splní svůj účel. Zároveň pracujeme na dalších Plánech činností.

Kroky a témata Ekoškoly:

Analýza, Plán činností, monitorování a sledování, spolupráce. O výsledcích budeme informovat veřejnost.

ODPADY
Škola: ZŠ Milín, okres Příbram, příspěvková organizace
Téma: Odpady
Krok: Plán činností

Přidejte se.

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se