Jednou ty stromy vysadíme

A chceme divokou zvěř na naší zahradě.

Jednou ty stromy vysadíme

Témate Biodiverzita se zabýváme poslední dva roky. Ekotým se rozhodl, že by chtěl na zahradě vysadit více stromů, aby se snížila uhlíková stopa a povzbudili divokou zvěř k návštěvě naší zahrady. Zjistli jsmem, ale že nemáme na nákup stromů dostatek financí. Máme ale štěstí, že jeden z členů, který je velice umělěcký založený, měl výborný nápad. Namalovat ekologické témata na stará trička a pak je prodávat. Získané peníze by šly nanákup stromů. Do projektu jsme zapojili celou školu. Na recepci jsme umístili krabici, kde děti nosily stará trička. Sbírku jsme připomněli i na Vánočním trhu a děti nosily trička i ve škole, aby si připomínali, proč sbírka je. Ale pak nás zasáhla pandemie. Stihli jsme vybrat přes 2000 Kč a děti se moc těší, až se vrátí do školy a budou moci v projektu pokračovat.

BIODIVERZITA
Škola: Prague British International School