Janovice a Lískovec táhnou za jeden provaz

Před čtyřmi lety jsme navázali spolupráci z Ekotýmem z Janovic. Od té doby se jednou ročně navštěvujeme nebo podnikáme výlet. Pokaždé jde o stmelování Ekotýmu s propojením na znalosti témat Ekoškol či 7 kroků.

Janovice a Lískovec táhnou za jeden provaz

Letos navštívil janovický Ekotým naší malou krásnou školičku. V první části jsme našim kamarádům ukázali naší školu, vzájemně jsme si představili členy a práci Ekotýmu. (video, prezentace).

V druhé části jsme se rozdělili do smíšených týmu dle pohlaví, věků i tak, aby v každém týmu byl člen z Janovic i z Lískovce. Pak jsme soutěžili v plnění úkolů, které byly zaměřené na spolupráci, na znalosti o tématech Ekoškoly nebo Sedmi kroků.

Ve třetí části si tým z Lískovce připravil quest nebo-li "hledačku". Ekotým si prošel při hledání Lískoveckou obec. Zakončení bylo u poutní kapličky v Hájku.  

Na přípravě se podíleli oba koordinátoři EVVO na školách - pan učitel Jaroš a paní učitelka Olšáková. Na návštěvu se připravoval i Ekotým z Lískovce. Velkou podporou je pro obě školy i vedení školy.  Dosáhli jsme navázání nových kamarádských vztahů, sdílení zkušenosti, uvědomili jsme si, že i někde jinde mohou být problémy, připomněli jsme si jednotlivá témata a princip Sedmi kroků.  

Den se vydařil podle plánu, pouze některé aktivity nebyly dořešené do detailu, což ale vedlo k potvrzení, že Ekotýmy umějí improvizovat. Z časových důvodů jsme reflexi provedli samostatně následující den.  Do budoucna chceme pokračovat v setkávání a určitě se nebráníme společnému projektu. Koordinátorům bych doporučil nejdříve se osobně sejít s koordinátorem partnerské školy a promluvit si o svých představách, jak by měla spolupráce vypadat. 

autor: Jaroš

1. krok: EKOTÝM
Škola: ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, Lískovec
Krok: Ekotým

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se