Jak vybavit dítě do školy zdravě a šetrně k životnímu prostředí

Minitým z našeho Ekotýmu si vzal na starosti informovat rodiče budoucích žáků školy o tom, jak vybavit své děti do školy šetrně ke zdraví a životnímu prostředí. Shromáždil podklady a vytvořil doporučení v podobě tenké brožury.

Jak vybavit dítě do školy zdravě a šetrně k životnímu prostředí

Členky našeho specializovaného týmu se snažily shromáždit všechny možné dostupné informace (na webových stránkách, u ekoporaden, ...) o tom, jak šetrně vybavit děti do školy - tím bylo myšleno nejen šetrně ke zdraví dětí, ale také šetrně k životnímu prostředí.

Záběr byl opravdu široký - týkal se školních tašek, penálů, výtvarných a psacích potřeb, krabiček a lahví na svačiny atd. Vznikla tenká brožura, která byla součástí balíčku, který obdrželi rodiče při zápisu svých dětí do 1. třídy.  

Tuto brožuru chceme dále aktualizovat, doplňovat a dále nabízet rodičům jako zdroj informací. Chtěli bychom též zmapovat, jak rodiče na tuto inspiraci reagovali. 

Brožuru můžete využít také a stáhnout si ji zde

autor: Ekotým ZŠ Jílové u Prahy

ŠETRNÝ SPOTŘEBITEL
Škola: ZŠ Jílové u Prahy
Téma: Šetrný spotřebitel
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se