Jak vybavit dítě do školy zdravě a šetrně k životnímu prostředí

Minitým z našeho Ekotýmu si vzal na starosti informovat rodiče budoucích žáků školy o tom, jak vybavit své děti do školy šetrně ke zdraví a životnímu prostředí. Shromáždil podklady a vytvořil doporučení v podobě tenké brožury.

Jak vybavit dítě do školy zdravě a šetrně k životnímu prostředí

Členky našeho specializovaného týmu se snažily shromáždit všechny možné dostupné informace (na webových stránkách, u ekoporaden, ...) o tom, jak šetrně vybavit děti do školy - tím bylo myšleno nejen šetrně ke zdraví dětí, ale také šetrně k životnímu prostředí.

Záběr byl opravdu široký - týkal se školních tašek, penálů, výtvarných a psacích potřeb, krabiček a lahví na svačiny atd. Vznikla tenká brožura, která byla součástí balíčku, který obdrželi rodiče při zápisu svých dětí do 1. třídy.

Tuto brožuru chceme dále aktualizovat, doplňovat a dále nabízet rodičům jako zdroj informací. Chtěli bychom též zmapovat, jak rodiče na tuto inspiraci reagovali.

Brožuru můžete využít také a stáhnout si ji zde

autor: Ekotým ZŠ Jílové u Prahy

ŠETRNÝ SPOTŘEBITEL