Jak jsme se skamarádili s vodou

Dne 22. března se slavil světový Den vody. Na naší škole jsme však vodu uctili až o týden později, tedy 29. března. Dozvěděli jsme se o vodě mnohem více, než jsme doposud znali.

Jak jsme se skamarádili s vodou

Při oslavě Dne vody si náš Ekotým připravil spoustu zajímavých akcí.

Nejprve jsme si všichni v rozhlase od starších členů Ekotýmu poslechli, co Den vody znamená, kde všude probíhá a další důležité informace. V naší školní knihovně, kde probíhají každé úterý naše schůzky, jsme s pomocí pana učitele Matějky, který pomáhá  starším žákům s vedením Ekotýmu, zkoumali vodu z našich rybníků. Vzali jsme vzorky z různých částí rybníka do zkumavek a podrobně je prozkoumali. Povídali jsme si o tom, jakými způsoby můžeme vodu ušetřit, a pomoci tak naší planetě.

Také jsme zjistili, jak a kde probíhá čištění vody. Někteří z nás si připravili velmi zajímavé a vtipné kostýmy. Ať už to byla námořnická trička, oblečení na plavání , nebo dokonce i sprcha. Třída s nejlépe oblečenými žaky byla odměněna. Vítězem se stala 7.A.

O velké přestávce se celá škola sešla na platě za školou. Všichni jsme se společně vyfotili a obdivovali převleky našich kamarádů. Bohužel nám štěstí nepřálo a naše promítání prezentace o vodě nám překazil výpadek elektrického proudu. I tak ale můžu za celý Ekotým říct, že se Den vody vydařil a těšíme se na další rok.

autor: Majda Černovská

4. krok: MONITOROVÁNÍ A VYHODNOCOVÁNÍ
Škola: ZŠ J.J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem
Téma: Voda

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se