Jak jsme se skamarádili s vodou

Dne 22. března se slavil světový Den vody. Na naší škole jsme však vodu uctili až o týden později, tedy 29. března. Dozvěděli jsme se o vodě mnohem více, než jsme doposud znali.

Jak jsme se skamarádili s vodou

Při oslavě Dne vody si náš Ekotým připravil spoustu zajímavých akcí.

Nejprve jsme si všichni v rozhlase od starších členů Ekotýmu poslechli, co Den vody znamená, kde všude probíhá a další důležité informace. V naší školní knihovně, kde probíhají každé úterý naše schůzky, jsme s pomocí pana učitele Matějky, který pomáhá  starším žákům s vedením Ekotýmu, zkoumali vodu z našich rybníků. Vzali jsme vzorky z různých částí rybníka do zkumavek a podrobně je prozkoumali. Povídali jsme si o tom, jakými způsoby můžeme vodu ušetřit, a pomoci tak naší planetě.

Také jsme zjistili, jak a kde probíhá čištění vody. Někteří z nás si připravili velmi zajímavé a vtipné kostýmy. Ať už to byla námořnická trička, oblečení na plavání , nebo dokonce i sprcha. Třída s nejlépe oblečenými žaky byla odměněna. Vítězem se stala 7.A.

O velké přestávce se celá škola sešla na platě za školou. Všichni jsme se společně vyfotili a obdivovali převleky našich kamarádů. Bohužel nám štěstí nepřálo a naše promítání prezentace o vodě nám překazil výpadek elektrického proudu. I tak ale můžu za celý Ekotým říct, že se Den vody vydařil a těšíme se na další rok.

autor: Majda Černovská

4. krok: MONITOROVÁNÍ A VYHODNOCOVÁNÍ