Jak jsme natáčely krátké video

Máte natočit video a nevíte jak na to? Přečtěte si, jak na to šly Kačka a Aneta ze Zbiroha.

Jak jsme natáčely krátké video

Holky Kačka a Aneta ze ZŠ J. V. Sládka ve Zbirohu se rozhodly natočit motivační spot, který měl upozornit spolužáky na to, kolik vyhazují jídla a zároveň peněz. Chtěly povzbudit spolužáky, aby si více vážili jídla a zamezili plýtvání. Jak se jim to povedlo, se můžete přesvědčit sami - Plýtvání.

A jak video vznikalo? Kačka s Anetou vám o tom napsaly:

Na natáčení jsme použily mobil iPhon GS a zrcadlovou kameru Canon 700D. Na sestřih a finální vzhled videa jsme nejprve chtěly požádat člověka, který s tím má zkušenosti, ale nakonec jsme se rozhodly, že to musíme nějak zvládnout samy. Použily jsme program Imovie.

Práci jsme si nijak nerozdělovaly. Prostě jsme se v tu chvíli domluvily, kdo co bude dělat. Scházely jsme se ve volném čase u některé doma nebo ve škole. Nejčastěji jsme video plánovaly právě ve škole. Co se týče natáčení a realizace videa, nejčastěji natáčela Kačka Nováková a video sestříhala Aneta Vildová.

Za tímto videem nestojí jen radost, ale i strach a různé pochyby. Nejdříve jsme vůbec neměly nápad. A když jsme náhodou měly, nebylo ho možné zrealizovat. Ať už kvůli penězům nebo kvůli tomu, že jsme prostě neměly kde natáčet. Představovaly jsme si něco, co nešlo uskutečnit. Byly jsme dost tímto omezeny. Neměly jsme s něčím takovým zkušenosti. Bylo to pro nás něco nového a bylo už jen na nás, jak se s tím popereme. Někdy jsme si myslely, že to nezvládneme, nebo že nedodržíme termíny, kdy jsme měly mít video hotové.

Tímto chceme říct našim vrstevníkům, že se nemají vzdávat a mají jít za tím, co chtějí. I když na to nemají peníze nebo postrádají něco jiného, ať to udělají nejlépe, jak můžou podle svých možností.

My jsme s naším videem spokojené a víme, kolik za ním stálo práce.

Deváťačky ze Zbiroha

6. krok: INFORMOVÁNÍ A SPOLUPRÁCE