Jak jsme chtěli změnit svět

V rámci tématu šetrný spotřebitel jsme v Ekotýmu dostali nápad jak zamezit vzniku odpadu, máme to totiž v našem plánu činností. Třídit je totiž málo. Důležité je odpadu předcházet!

Jak jsme chtěli změnit svět

V plánu činností k tématu šetrný spotřebitel, máme úkol, snížit v rámci svačin  množství vytvořeného odpadu. Začali jsme si všímat jaké svačiny do školy přinášíme, v čem a jak zabalené. Zjistili jsme, že v rámci projektu "Ovoce do škol" dostáváme místo ovoce a zeleniny velmi často, teď dokonce v intervalu 14 dní, pitíčka v tetrapaku. Sepsali jsme proto s žáky na schůzce dopis, který jménem Ekotýmu posíláme do firmy Bovys, která je hlavním dodavatelem ovoce a zeleniny do škol v rámci tohoto evropského projektu.

Náš nápad, pokusit se o změnu přímo u dodavatele a předejít tak vzniku velkého množství odpadu, nás nadchl. Vypitými pitíčky, totiž naplníme celou jednu popelnici na tetrapak. Informovali jsme proto o našem záměru naše partnerské školy i okolí. Do výzvy se již nyní chtějí připojit dvě další školy. Napadlo nás informovat touto cestou všechny Ekoškoly v ČR. Věříme, že společně dokážeme změnit více. Připojte se k nám! Jeden dopis z Plesné možná mnoho nesvede, věříme ale, že společně to dokážeme.. My už jsme náš dopis odeslali, můžete se na něj podívat nebo si ho stáhnout v příloze.

Připojte se k nám!

Děkujeme

Ála Jelínková a Ekotým ze ZŠ a MŠ Plesná

ŠETRNÝ SPOTŘEBITEL Dokument

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se