Jak jsme chtěli změnit svět

V rámci tématu šetrný spotřebitel jsme v Ekotýmu dostali nápad jak zamezit vzniku odpadu, máme to totiž v našem plánu činností. Třídit je totiž málo. Důležité je odpadu předcházet!

Jak jsme chtěli změnit svět

V plánu činností k tématu šetrný spotřebitel, máme úkol, snížit v rámci svačin  množství vytvořeného odpadu. Začali jsme si všímat jaké svačiny do školy přinášíme, v čem a jak zabalené. Zjistili jsme, že v rámci projektu "Ovoce do škol" dostáváme místo ovoce a zeleniny velmi často, teď dokonce v intervalu 14 dní, pitíčka v tetrapaku. Sepsali jsme proto s žáky na schůzce dopis, který jménem Ekotýmu posíláme do firmy Bovys, která je hlavním dodavatelem ovoce a zeleniny do škol v rámci tohoto evropského projektu.

Náš nápad, pokusit se o změnu přímo u dodavatele a předejít tak vzniku velkého množství odpadu, nás nadchl. Vypitými pitíčky, totiž naplníme celou jednu popelnici na tetrapak. Informovali jsme proto o našem záměru naše partnerské školy i okolí. Do výzvy se již nyní chtějí připojit dvě další školy. Napadlo nás informovat touto cestou všechny Ekoškoly v ČR. Věříme, že společně dokážeme změnit více. Připojte se k nám! Jeden dopis z Plesné možná mnoho nesvede, věříme ale, že společně to dokážeme.. My už jsme náš dopis odeslali, můžete se na něj podívat nebo si ho stáhnout v příloze.

Připojte se k nám!

Ála Jelínková a Ekotým ze ZŠ a MŠ Plesná