I stromy mají svůj den D!

I stromy mají svůj den D! Páťáci a žáci 7. A měli takový neobyčejný den, kdy na naší škole proběhla oslava "Dne stromů". A protože se při oslavě neučí, učebnice zůstaly tento den doma.

I stromy mají svůj den D!

Den stromů v pátem ročníku - 24. 10. 2018

"Strom může být tvým přítelem, nemluví na tebe, ale víš, že tě má rád, protože ti dává jablka, hrušky, třešně nebo větve na houpání..."                                                            John W. Anglnd

 I stromy mají svůj den D! Páťáci a žáci 7. A měli takový neobyčejný den v pátek 19. října, kdy na naší škole proběhla oslava "Den stromů". A protože se při oslavě neučí, učebnice zůstaly tento den doma. Učilo se krásně i bez nich!

Nové poznatky a zajímavé prezentace o stromech totiž tento den předávali páťákům žáci ze 7.A. V rozvrhu nechybělo ani tvůrčí psaní, výtvarná výchova i pracovní vyučování. Žáci pracovali ve skupinách právě pod vedením "nadějných učitelů - sedmáků", psali o stromech pohádkové příběhy a básničky. Bonusem dopoledne byl velký "Stromojarmark". Na něm  všichni účastníci oslavy mohli ochutnat dary stromů. Chléb s povidly, hruškové a švestkové koláče, pečená jablka či štrúdl žáci zapíjeli jablečným moštem a lipovým čajem. (Děkujeme  tímto všem ochotným maminkám  za vynikající nápady a žákům za přinesené výborné výrobky!!!) Žáci obohatili jarmark o ukázky plodů, dřeva, větviček, listů, kůry, výrobků i výtvarných prací na dané téma. Třešničkou na dortu celodenní akce "Den stromů" bylo společné vysázení 6 stromů na naší školní zahradě.

Této školní akci zaměřené na  svátek  stromů předcházely přípravy, během kterých si žáci 7.A v rámci výuky přírodovědy a informatiky připravili pro páťáky nádherné prezentace. Tímto jim děkujeme za vynikající spolupráci a těšíme se na další společné akce, při kterých žáci 7. A mohou předvést své výborné znalosti z výuky a přesvědčit  ostatní spolužáky, že když se chce, tak vše jde.      

autor: Bronislava Králíková


Škola: ZŠ Slavičín
Krok: EV ve výuce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se