I stromy mají svůj den D!

I stromy mají svůj den D! Páťáci a žáci 7. A měli takový neobyčejný den, kdy na naší škole proběhla oslava "Dne stromů". A protože se při oslavě neučí, učebnice zůstaly tento den doma.

I stromy mají svůj den D!

Den stromů v pátem ročníku - 24. 10. 2018

"Strom může být tvým přítelem, nemluví na tebe, ale víš, že tě má rád, protože ti dává jablka, hrušky, třešně nebo větve na houpání..."                                                            John W. Anglnd

I stromy mají svůj den D! Páťáci a žáci 7. A měli takový neobyčejný den v pátek 19. října, kdy na naší škole proběhla oslava "Den stromů". A protože se při oslavě neučí, učebnice zůstaly tento den doma. Učilo se krásně i bez nich!

Nové poznatky a zajímavé prezentace o stromech totiž tento den předávali páťákům žáci ze 7.A. V rozvrhu nechybělo ani tvůrčí psaní, výtvarná výchova i pracovní vyučování. Žáci pracovali ve skupinách právě pod vedením "nadějných učitelů - sedmáků", psali o stromech pohádkové příběhy a básničky. Bonusem dopoledne byl velký "Stromojarmark". Na něm  všichni účastníci oslavy mohli ochutnat dary stromů. Chléb s povidly, hruškové a švestkové koláče, pečená jablka či štrúdl žáci zapíjeli jablečným moštem a lipovým čajem. (Děkujeme  tímto všem ochotným maminkám  za vynikající nápady a žákům za přinesené výborné výrobky!!!) Žáci obohatili jarmark o ukázky plodů, dřeva, větviček, listů, kůry, výrobků i výtvarných prací na dané téma. Třešničkou na dortu celodenní akce "Den stromů" bylo společné vysázení 6 stromů na naší školní zahradě.

Této školní akci zaměřené na  svátek  stromů předcházely přípravy, během kterých si žáci 7.A v rámci výuky přírodovědy a informatiky připravili pro páťáky nádherné prezentace. Tímto jim děkujeme za vynikající spolupráci a těšíme se na další společné akce, při kterých žáci 7. A mohou předvést své výborné znalosti z výuky a přesvědčit  ostatní spolužáky, že když se chce, tak vše jde.

autor: Bronislava Králíková

Škola: ZŠ Slavičín