Hmyzí hotel

ZŠ Šenov výherce výzvy s IKEA

Hmyzí hotel

Připravit kampaň, která u všech dětí školy podpoří zájem o naše životní prostředí. Akci, po které naší škole zůstane něco hmotného a nevšedního. Něco co budou moci všichni žáci školy využívat i v následujících letech.

ZŠ Šenov je školou Moravskoslezského kraje, kterou navštěvuje 750 dětí regionu Slezská brána.
Tento rok jsme založili ekotým školy. Prvním krokem, kterým bychom chtěli upozornit na jeho existenci, bude celoškolní kampaň, která osvětlí význam hmyzu pro život na naší Zemi. Součástí těchto aktivit bude tvorba výukové pomůcky „Hmyzího hotelu“, který zajímavým způsobem ozvláštní prostředí školy. Prostřednictvím této výzvy bychom chtěli získat finanční prostředky nezbytné pro naplnění naší vize.

Ekotým je na naší škole něčím novým, byl založen teprve v tomto školním roce. Máme za sebou několik prvních setkání, kdy jsme řešili především analýzu aktuálního stavu problematiky EVVO na naší škole a plán činností pro další roky.
Během schůzek od dětí několikrát jasně zaznělo, že je nezbytně nutné přijít s aktivitou, která na existenci ekotýmu naší školy upozorní širokou veřejnost. Nejen samotné žáky a pedagogy školy.
Připravit kampaň, která u všech dětí školy podpoří zájem o naše životní prostředí. Akci, po které naší škole zůstane něco hmotného a nevšedního. Něco co budou moci všichni žáci školy využívat i v následujících letech a možná se to stane i zajímavou kuriozitou pozemku školy.
Touto aktivitou se jeví být práce nad stavbou vzdělávací pomůcky „Hmyzího hotelu“ a přípravou vzdělávacího bloku, který budeme nabízet jednotlivým třídním kolektivům školy naší i školám v našem okolí.

Slavnostní otevření Hmyzího hotelu (realizováno například během „Dne otevřených dveří ZŠ
Šenov“)
• přivítání veřejnosti
• krátká prezentace školního ekotýmu a jeho aktivit