Had a doprava?

Celostátní školní projekt s názvem Oblékáme hada Eda. Tento dopravní projekt motivuje děti cestovat do školy šetrnou dopravou. Do projektu byly zapojeny všechny třídy školy.

Had a doprava?

Oblékáme hada Edu.

Každá třída ve škole dostala sadu barevných nálepek. V každé třídě byli zvoleni dva zástupci třídy, kteří každý den po dobu jednoho týdne ráno zjišťovali, jak děti ze třídy do školy cestovaly. Dítě, které šlo pěšky, získalo modrou nálepku, které jelo autem červenou, autobusem zelenou - nálepky se pak lepily na společnou velkou nálepku a ta pak byla nalepena na tělo hada Edy. Každý den se pak s paní učitelkou diskutovalo o tématu ekologické dopravy - proč je lepší chodit pěšky a proč není dobré jezdit denně autem. Cílem bylo, aby se žáci zamysleli nad svým chováním a jak i oni přispívají ke znečištění životního prostředí. Povedlo se zvýšit množství dětí, které chodily do školy pěšky. Projekt byl uspořádán v rámci Týdne evropské mobility. Byl to zajímavý projekt, který vedl děti k zamyšlení i poučení.

autor: Jana Hopjanová

Škola: ZŠ Opava, Šrámkova 4