Férová snídaně

Cílem akce bylo prohloubení spolupráce školy, obce a veřejnosti při propagaci fairtradových výrobků. Podařilo se nám uspořádat férovou snídani v parku před školou.

Férová snídaně

Při dotazníkovém šetření mezi spolužáky a veřejností jsme zjistili, že dost lidí nezná označení Fair Trade. Proto jsme se rozhodli uspořádat férovou snídani a využít jejího konání k propagci značky a vysvětlení jejího významu.

S Ekotýmem jsme připravili plakáty a informační materiály. Kroužek Kulíšci přispěl dvěma velkými  banány z kartonu s vyznačenými procenty zisku těch, kdo se podílí na pěstování a prodeji banánů. Deváťáci v hodině pracovních činností navštívili obchod Kaufland a zkoumali dostupnost značených výrobků. Koupili férovou kávu, čaj a cukr.  Kakao bohužel neměli, objednali jsme ho přes internet.

V sobotu brzy ráno jsme pod dohledem paní zástupkyně ve školní kuchyni uvařli osm litrů kakaa, připravili stoly s kávou a čajem. Kolem půl deváté se začali scházet první návštěvníci. Přinesli si deky k sezení a vlastní snídani s využitím férových výrobků a lokálních potravin. My jsme nabízeli kávu, čaj  i kakao a k tomu  informace o tom, co je spravedlivý obchod. Děti si mohly složit rozstříhané logo Fair |Trade.

Počasí bylo moc pěkné, proto také přišlo více než padesát lidí. Doufáme, že lidé už budou o značce vědět více a budou takové výrobky kupovat. Jestli je to pravda, o tom se přesvědčíme při opakovaném dotazníkovém průzkumu. Férovou snídani chceme opakovat každý rok.

Autor: Míša Maternová, Anna Křehlíková

ŠETRNÝ SPOTŘEBITEL
Škola: ZŠ a MŠ Nové Veselí

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se