Férová snídaně

Cílem akce bylo prohloubení spolupráce školy, obce a veřejnosti při propagaci fairtradových výrobků. Podařilo se nám uspořádat férovou snídani v parku před školou.

Férová snídaně

Při dotazníkovém šetření mezi spolužáky a veřejností jsme zjistili, že dost lidí nezná označení Fair Trade. Proto jsme se rozhodli uspořádat férovou snídani a využít jejího konání k propagci značky a vysvětlení jejího významu.

S Ekotýmem jsme připravili plakáty a informační materiály. Kroužek Kulíšci přispěl dvěma velkými  banány z kartonu s vyznačenými procenty zisku těch, kdo se podílí na pěstování a prodeji banánů. Deváťáci v hodině pracovních činností navštívili obchod Kaufland a zkoumali dostupnost značených výrobků. Koupili férovou kávu, čaj a cukr.  Kakao bohužel neměli, objednali jsme ho přes internet.

V sobotu brzy ráno jsme pod dohledem paní zástupkyně ve školní kuchyni uvařli osm litrů kakaa, připravili stoly s kávou a čajem. Kolem půl deváté se začali scházet první návštěvníci. Přinesli si deky k sezení a vlastní snídani s využitím férových výrobků a lokálních potravin. My jsme nabízeli kávu, čaj  i kakao a k tomu  informace o tom, co je spravedlivý obchod. Děti si mohly složit rozstříhané logo Fair |Trade.

Počasí bylo moc pěkné, proto také přišlo více než padesát lidí. Doufáme, že lidé už budou o značce vědět více a budou takové výrobky kupovat. Jestli je to pravda, o tom se přesvědčíme při opakovaném dotazníkovém průzkumu. Férovou snídani chceme opakovat každý rok.

Autor: Míša Maternová, Anna Křehlíková

ŠETRNÝ SPOTŘEBITEL