Férová čokoláda na pomoc

Studenti Ekotýmu pražského Gymnázia na Vítězné pláni, zapojeného do projektu Menu pro změnu, se rozhodli zvýšit na škole povědomí o produkci čokolády a podmínkách farmářů pěstujících kakaové boby.

Férová čokoláda na pomoc

V listopadu 2015 uspořádali workshop, na kterém účastníci vyráběli férovou čokoládu z férových surovin. Studenti navrhli také obal na takto vyrobenou čokoládu a prodávali ji při příležitosti informační kampaně o pracovních podmínkách lidí zapojených do produkce této tolik žádané potraviny. Studenty vyrobená čokoláda byla prodávána i při dalších příležitostech a výtěžek byl věnován na charitu, část výdělku šla například na podporu Spolku pro zambijské děti Basungu. Na podporu dětského centra Thomayerovy nemocnice v Praze šel výtěžek z prodeje čokolád na charitativním koncertu ve stylu hippie, který již na jaře 2016 zorganizovali studenti gymnázia.

Menu pro změnu
Škola: Gymnázium Na Vítězné Pláni, Praha 4