Envicup inspiruje

Projekt Envicup jsme vymysleli jako možnost spolupráce okolních malotřídek, jako prostor pro setkávání, výměnu zkušeností a obohacování o společně prožité zážitky.

Envicup inspiruje

V nejnovějším ročníku projektu jsme se zabývali palčivým tématem současnosti a tím je nedostatek vody, hospodaření s ní a poznání, co všechno je s vodou potřeba udělat, než otočíme kohoutkem a naopak, co se s vodou děje, než se zase vrátí do vodního toku.

Věnovali jsme se tomuto tématu v rámci partnerského projektu Envicup 2018, ve kterém nešlo jen o to vážně a seriózní, ale i o zábavu. Na vodu jsme nahlíželi z více stran. Podařilo se dětem ukázat cestu vody z přehrady ke spotřebiteli až po konečné náročně čištění a návrat zpět do přírody. Mimo exkurze do úpravny vody, přes přehradní nádrž až po čistírnu odpadních vod, si děti užily vody jako místa pro vodní radovánky. Zúčastnily se v rámci projektu také výcviku v jízdě na raftech.

Čeho jsme dosáhli? Startující školou projektu jsme v roce 2014 byli my a plánovali jsme jej opakovat ve dvouletých cyklech. A to se nám nakonec podařilo. Projekt se stal navíc putovním a vždy jej organizuje jiná z původně zapojených škol. My se tak rádi stáváme účastníky a těší nás, že je o témata nejen mezi dětmi ale i učiteli zájem.

Máte-li partnerskou školu, je dobré si síly rozložit a obohatit ty druhé o to, v čem jste dobří a vzájemně si nekonkurovat. Přinese to užitek a potěšení nejen vám, ale i těm, které pro spolupráci získáte.

autor: Pavel Gregor