Envicup inspiruje

Projekt Envicup jsme vymysleli jako možnost spolupráce okolních malotřídek, jako prostor pro setkávání, výměnu zkušeností a obohacování o společně prožité zážitky.

Envicup inspiruje

V nejnovějším ročníku projektu jsme se zabývali palčivým tématem současnosti a tím je nedostatek vody, hospodaření s ní a poznání, co všechno je s vodou potřeba udělat, než otočíme kohoutkem a naopak, co se s vodou děje, než se zase vrátí do vodního toku.

Věnovali jsme se tomuto tématu v rámci partnerského projektu Envicup 2018, ve kterém nešlo jen o to vážně a seriózní, ale i o zábavu. Na vodu jsme nahlíželi z více stran. Podařilo se dětem ukázat cestu vody z přehrady ke spotřebiteli až po konečné náročně čištění a návrat zpět do přírody. Mimo exkurze do úpravny vody, přes přehradní nádrž až po čistírnu odpadních vod, si děti užily vody jako místa pro vodní radovánky. Zúčastnily se v rámci projektu také výcviku v jízdě na raftech.

Čeho jsme dosáhli? Startující školou projektu jsme v roce 2014 byli my a plánovali jsme jej opakovat ve dvouletých cyklech. A to se nám nakonec podařilo. Projekt se stal navíc putovním a vždy jej organizuje jiná z původně zapojených škol. My se tak rádi stáváme účastníky a těší nás, že je o témata nejen mezi dětmi ale i učiteli zájem.

Máte-li partnerskou školu, je dobré si síly rozložit a obohatit ty druhé o to, v čem jste dobří a vzájemně si nekonkurovat. Přinese to užitek a potěšení nejen vám, ale i těm, které pro spolupráci získáte.

autor: Pavel GregorPřidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se