Ekotým učí mladší spolužáky

Pro začlenění témat EV do výuky mimo jiné využíváme programy, které 1 až 3-krát ročně organizují členové Ekotýmu pro žáky 1. stupně a děti ze školní družiny.

Ekotým učí mladší spolužáky

Na Den dětí 1. 6. 2018 proběhlo na 1. stupni naší školy netradiční vyučování.

Díky Ekotýmu děti opustily školní lavice a zamířily do lesa, kde se místo češtiny a matematiky učily, jak správně třídit odpady, k čemu je dobrá recyklace, vyzkoušely si, proč pomůže, když plastové láhve před tříděním sešlápneme, a také si zahrály přírodovědně zaměřené hry. Celý program navrhli, vymysleli a zorganizovali členové Ekotýmu, v jejich realizaci jim pomáhali spolužáci. Cílem bylo zvýšit u dětí i jejich rodičů (věříme, že děti o akci vyprávěly doma) povědomí o třídění odpadů.

Dětem i učitelům se netradiční výuka líbila, děti ocenily hlavně to, že probíhala v lese. Určitě podobné akce plánujeme zopakovat. Akce, při kterých Ekotým předává dětem z 1. stupně nebo mateřské školy své
zkušenosti, již patří k tradiční činnosti Ekotýmu.

autor: Renáta Kynclová 

5. krok: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA VE VÝUCE
Škola: ZŠ Vítězslava Hálka Odolena Voda
Téma: Odpady
Krok: EV ve výuce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se