Ekotým učí mladší spolužáky

Pro začlenění témat EV do výuky mimo jiné využíváme programy, které 1 až 3-krát ročně organizují členové Ekotýmu pro žáky 1. stupně a děti ze školní družiny.

Ekotým učí mladší spolužáky

Na Den dětí 1. 6. 2018 proběhlo na 1. stupni naší školy netradiční vyučování.

Díky Ekotýmu děti opustily školní lavice a zamířily do lesa, kde se místo češtiny a matematiky učily, jak správně třídit odpady, k čemu je dobrá recyklace, vyzkoušely si, proč pomůže, když plastové láhve před tříděním sešlápneme, a také si zahrály přírodovědně zaměřené hry. Celý program navrhli, vymysleli a zorganizovali členové Ekotýmu, v jejich realizaci jim pomáhali spolužáci. Cílem bylo zvýšit u dětí i jejich rodičů (věříme, že děti o akci vyprávěly doma) povědomí o třídění odpadů.

Dětem i učitelům se netradiční výuka líbila, děti ocenily hlavně to, že probíhala v lese. Určitě podobné akce plánujeme zopakovat. Akce, při kterých Ekotým předává dětem z 1. stupně nebo mateřské školy své
zkušenosti, již patří k tradiční činnosti Ekotýmu.

autor: Renáta Kynclová

5. krok: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA VE VÝUCE