Ekotým inspiruje

Rozhodli jsme se plánovaný výlet Ekotýmu spojit smysluplně s navázáním spolupráce s jinou ZŠ. Náš žákovský ekotým prezentoval svoji činnost před žáky ZŠ Lubenec.

Ekotým inspiruje

Na základě podkladů z auditu jsme do plánu zařadili úkol uspořádat výlet ekotýmu a navázat spolupráci s jinou školou. Předběžně jsme domluvili s naším bývalým kolegou termín a program návštěvy jeho nového působiště - ZŠ Lubenec.

Žáci, členové našeho Ekotýmu si připravili prezentaci o činnosti naší Ekoškoly. V Lubenci bylo naplánováno prezentování ve třech skupinách žáků 5. - 9. ročníku. Naši žáci odpovídali na dotazy svých kamarádů, ukazovali odkazy na naše webové stránky, na stránky TEREZY, na stránky NEPZ apod. Po prezentacích následovala prohlídka školy, zúčastnili jsme se ukládání informací pod kořeny stromu ke 100. výročí republiky a potom exkurze po okolí Lubence. První prezentace se nám příliš nepovedla, protože jsme se potřebovali "otrkat" a zjistit, co po nás vlastně chtějí. Zároveň první skupina nebyla příliš ukázněná. Další prezentace a celý program již probíhaly bez problémů. Povedlo se nám získat jejich zájem o program Ekoškola, viz citace - reakce pana učitele na naši návštěvu:

"Četl jsem pěkný článek o vaší návštěvě u nás, který jste měli na školním webu. No my jsme si po vaší návštěvě řekli, že necháme vše uzrát a že vzhledem k nabitému říjnu se na to podíváme až v listopadu. A je listopad :-))  Takže jsme z pedagogického sboru 4, kdo se Ekoškole chceme věnovat. Takže naším prvním úkolem bude sestavit Ekoteam, tak oslovíme členy parlamentu, plus v tomto týdnu mám za úkol udělat průzkum napříč druhým stupněm, abychom zjistili, kdo má zájem. Jinak k vaší návštěvě ještě. Žasl jsem, jak někteří žáci uměli mluvit. Byl jsem zaskočen, jak umí formulovat svoje myšlenky, jak se s odvahou postavili před plnou místnost lidí a mluvili. A všechno to mělo hlavo a patu a bylo to takové přirozené..."

Ve spolupráci bychom chtěli pokračovat a pozvat je k nám.

autor: Jana Kužminská

1. krok: EKOTÝM