Ekostrom

Společně jsme výtvarně zpracovali strom, na nějž průběžně doplňujeme lístečky s aktivitami, které v rámci ekologické výchovy ve škole plníme.

Ekostrom

Strom jsme dělali proto, abychom měli okamžitý přehled o tom, co v oblasti ekologie ve škole v průběhu let děláme.

Strom nakreslila jedna žákyně z Ekotýmu, lístečky připravili ostatní žáci, členové Ekotýmu na lístečky průběžně doplňují všechny aktivity. Pokud některý lísteček již neplatí, je přelepen novým. Vidíme, jak strom stále roste, máme na očích stále informace o tom, že naše práce není zbytečná a postupuje stále vpřed. Díky rekonstrukci síně tradic jsme byli nuceni strom 2x přemisťovat. První místo na "chytré nástěnce" nebylo příliš šťastné, hrozilo jeho poškození. Nyní je strom zarámován a umístěn na viditelném místě. Občas se nám nedaří zachovat příslušná místa na větvích pro jednotlivé lístečky - oblasti.

Se stromem pracujeme již od roku 2013, strom "roste před očima", proto je vidět, že se v oblasti ekologie na naší škole stále něco děje, což plánujeme i do budoucna. 

autor: Ekotým


Škola: ZŠ Jirkov
Krok: Analýza

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se