Ekostrom

Společně jsme výtvarně zpracovali strom, na nějž průběžně doplňujeme lístečky s aktivitami, které v rámci ekologické výchovy ve škole plníme.

Ekostrom

Strom jsme dělali proto, abychom měli okamžitý přehled o tom, co v oblasti ekologie ve škole v průběhu let děláme.

Strom nakreslila jedna žákyně z Ekotýmu, lístečky připravili ostatní žáci, členové Ekotýmu na lístečky průběžně doplňují všechny aktivity. Pokud některý lísteček již neplatí, je přelepen novým. Vidíme, jak strom stále roste, máme na očích stále informace o tom, že naše práce není zbytečná a postupuje stále vpřed. Díky rekonstrukci síně tradic jsme byli nuceni strom 2x přemisťovat. První místo na "chytré nástěnce" nebylo příliš šťastné, hrozilo jeho poškození. Nyní je strom zarámován a umístěn na viditelném místě. Občas se nám nedaří zachovat příslušná místa na větvích pro jednotlivé lístečky - oblasti.

Se stromem pracujeme již od roku 2013, strom "roste před očima", proto je vidět, že se v oblasti ekologie na naší škole stále něco děje, což plánujeme i do budoucna.

autor: Ekotým

Škola: ZŠ Jirkov