Ekostezka

Na školní zahradě budujeme Ekostezku se stanovišti pro praktickou výuku a práci v terénu. Všechna stanoviště si budují žáci vlastními silami a také o ně následně pečují. Stanoviště jsou zaměřena na přírodu a environmentální problematiku.

Ekostezka

V rámci různých grantových výzev jsme postupně na školní zahradě vybudovali bylinkovou spirálu, skalku, učebnu v přírodě s fotovoltaickými panely, hmyzí domek, hřbitov odpadů, arboretum, pocitový chodníček, budky, krmítka a pítka pro stálé ptáky a rybníček.

Všechna stanoviště si žáci vybudovali vlastními silami za pomoci místních firem a také o ně průběžně pečují. Všechna slouží k výuce a praktické činnosti a jsou po dohodě přístupná také žákům ostatních školských zařízení. Dále se je snažíme doplňovat nástěnnými tabulemi a budeme usilovat také o vybudování dalších stanovišť.     

autor: Venuše Antoniszynová

PROSTŘEDÍ ŠKOLY
Škola: ZŠ A. Sochora Duchcov
Téma: Prostředí školy
Krok: EV ve výuce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se