Ekoškoly společně s IKEA - Vyzdob si školu

ZŠ Turnov výherce výzvy s IKEA

Ekoškoly společně s IKEA - Vyzdob si školu

Výsledek projektu bude sloužit dlouhodobě několik let, neboť malba vydrží. Několik generací žáků bude využívat po řadu let, svůj vlastní výtvor si žáci budou chránit.

Po přesídlení školy do nové budovy a po provedení Analýzy, nový Ekotým školy dospěl k závěrům, že je třeba prostředí školy přizpůsobit našim potřebám. Jedná se především o vymalování chodeb, schodiště a šatnu školy. V minulém roce žáci sice vyzdobili prostory šatny a částečně chodby papírovými obrazy, ale ty dlouhého trvání neměly. Proto se rozhodli vymalovat stěny přímo barvami, tématy přírodními: ekosystémy lesa, rybníku, moře, louky, ptactva Českého ráje. Malby budou sloužit nejen k propagaci školy, ale především poslouží při výuce a naplní tak jedno z témat Ekoškoly.

Projekt „Vyzdob si školu“ navazuje na naši činnost naplňování jednotlivých témat Ekoškoly: Prostředí školy (po přesídlení školy jsme přišli o vybudované zázemí, které se snažíme znovu získávat).

Žáci odhlasovali změnu na schůzce ekotýmu. Při Analýze prostředí padaly různé návrhy, jak prostředí školy změnit. Na změně se žáci velmi touží podílet.

Konec projektu vyvrcholí otevřeným dnem, kdy žáci provedou školou veřejnost z řad rodičů, žáků a učitelů jiných základních škol a budou prezentovat svou činnost.

Výzva s IKEA
Škola: Základní škola Turnov