Ekookénka do Ekoškoly

Na webu Základní a mateřské školy Tyršova v Praze Jinonicích se objevuje pod Ekoškolou pravidelná rubrika Ekookénka, kterou píší samotní žáci. Jedná se o krátké články, kde žáci sdělují své postřehy a dojmy z akcí Ekoškoly.

Ekookénka do Ekoškoly

Pro ilustraci uvádíme jeden z těchto článků, který byl napsán žákyní 5. třídy bezprostředně poté, co bylo žákům umožněno nahlédnout pod pokličku školní kuchyně.

Když jsme navštívili školní kuchyň, očekávali jsme každý něco jiného. Já jsem si například myslela, že tam bude obří sklad jídel v prášku. Ale bylo tam plno strojů, jako třeba trouba co vaří, "lednice" co peče atd. Co mě zaujalo nejvíce, bylo to, že kuchařky loupají brambory ručně. Tedy skoro ručně, stroj oloupe nejhorší špínu, ale zbytek musí dodělat ony. Vyškrábat takové ty černé fleky a brambory nakrájet (jsou na to jenom dvě kuchařky). Když loupou brambory na jedničku oběd, oloupou dva a půl pytle, což je 62 kg, a pro školku 18 kg. Taky nám říkaly, že je jim pak hrozně líto, když musí ty brambory vhazovat do drtičky. Myslím, že je to poněkud nevhodná odměna za tak tvrdou práci. Proto prosím dojídejte jídla, nebo si říkejte o menší porce.

Táňa 5.A

Další články najdete pod Ekookénky na webu školy. http://www.tyrsova.cz/clanky0

Foto by:https://unsplash.com/@simson_petrol

6. krok: INFORMOVÁNÍ A SPOLUPRÁCE
Škola: ZŠ Tyršova Jinonice, Praha
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se