Ekologická olympiáda

Ekologická olympiáda pro žáky 3.-5. ročníků spočívala v plnění úkolů s ekologickou tématikou na 11 stanoviších, a to s naší partnerskou slovenskou školou ZŠ Juh Vranov n. T.

Ekologická olympiáda

Naše partnerská slovenská škola ZŠ Juh Vranov n. T.  se zúčastnila projektového setkání v Bystřici n. P.  v termínu od 26.11. - 1.12. 2017. V rámci tohoto  projektu jsme naplánovali ekologickou olympiádu pro žáky 3.- 5. ročníků. Spočívala v plnění 11 stanovišť s ekologickou tématikou  (voda, odpady, energie, doprava, rostliny, živočichové, témata Ekoškoly…).  Žáci 2. stupně obou škol společně připravili stanoviště s jednotlivými úkoly, sami si je vyzkoušeli a naučili se je vyhodnotit a správně obodovat.  Vlastní soutěž  pak proběhla 28.11.2017. Ne vždy to bylo jednoduché při počtu 120-ti soutěžících. Netradiční olympiáda se žákům  líbila, s nadšením si ji užili.  Podařilo se nám  zopakovat témata Ekoškoly hravou formou a slovenskou školu seznámit s mezinárodním projektem Ekoškola. Podobnou aktivitu jsme pak ještě v červnu uskutečnili pro žáky  bystřických MŠ,  opět s žáky  9. ročníků. V této aktivitě, za podpory města Bystřice n. P. budeme pokračovat  každoročně.

autor: Hana Kopecká

5. krok: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA VE VÝUCE