Ekologická olympiáda

Ekologická olympiáda pro žáky 3.-5. ročníků spočívala v plnění úkolů s ekologickou tématikou na 11 stanoviších, a to s naší partnerskou slovenskou školou ZŠ Juh Vranov n. T.

Ekologická olympiáda

Naše partnerská slovenská škola ZŠ Juh Vranov n. T.  se zúčastnila projektového setkání v Bystřici n. P.  v termínu od 26.11. - 1.12. 2017. V rámci tohoto  projektu jsme naplánovali ekologickou olympiádu pro žáky 3.- 5. ročníků. Spočívala v plnění 11 stanovišť s ekologickou tématikou  (voda, odpady, energie, doprava, rostliny, živočichové, témata Ekoškoly…).  Žáci 2. stupně obou škol společně připravili stanoviště s jednotlivými úkoly, sami si je vyzkoušeli a naučili se je vyhodnotit a správně obodovat.  Vlastní soutěž  pak proběhla 28.11.2017. Ne vždy to bylo jednoduché při počtu 120-ti soutěžících. Netradiční olympiáda se žákům  líbila, s nadšením si ji užili.  Podařilo se nám  zopakovat témata Ekoškoly hravou formou a slovenskou školu seznámit s mezinárodním projektem Ekoškola. Podobnou aktivitu jsme pak ještě v červnu uskutečnili pro žáky  bystřických MŠ,  opět s žáky  9. ročníků. V této aktivitě, za podpory města Bystřice n. P. budeme pokračovat  každoročně.

autor: Hana Kopecká

5. krok: ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA VE VÝUCE
Škola: ZŠ Bystřice n. Pernštejnem
Krok: EV ve výuce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se