Ekoden aneb Velká pátrací akce

Analýza naší školy, do které se zapojila většina tříd naší školy. Akce proběhla dne 1.2. 2018 jako celodenní projektový den.

Ekoden aneb Velká pátrací akce

Prováděli jsme analýzu školy, která se týkala těchto témat: voda, odpady, energie, prostředí školy a školní jídelna.

Po zkušeností ekotýmáků z minulé analýzy a také kvůli velkému počtu témat, jsme se rozhodli zapojit do sběru dat třídy z 5.-9.ročníku. Děti z Ekotýmu rozdělili daná témata jednotlivým ročníkům: 5.ročník - odpady, 6.ročník - prostředí školy, 7.ročník - voda, 8.ročník - energie, 9.ročník - školní jídelna. S paní učitelkou P. Sovadinovou nachystali ekotýmáci otázky k analýze z materiálů Ekoškoly.  V daný Ekoden (1.2. 2018) měly jednotlivé třídy za úkol zjistit zadané otázky.

Pokud chcete, můžete si otázky projít také, jsou k dispozici zde.

Mile nás překvapilo, jak důsledně a poctivě třídy vyhledávaly dané informace. Projektový den hodnotíme velmi úspěšně.  Získané informace utřídily a vyhodnotily děti z Ekotýmu. Z výrobou velkých plakátů pomáhaly třídy 8.- 9.ročníku v hodinách VV. Všech 5 plakátů jsme vyvěsili na hlavní chodbě.

autor: Pavla Sovadinová

2. krok: ANALÝZA