Ekoden aneb Velká pátrací akce

Analýza naší školy, do které se zapojila většina tříd naší školy. Akce proběhla dne 1.2. 2018 jako celodenní projektový den.

Ekoden aneb Velká pátrací akce

Prováděli jsme analýzu školy, která se týkala těchto témat: voda, odpady, energie, prostředí školy a školní jídelna.

Po zkušeností ekotýmáků z minulé analýzy a také kvůli velkému počtu témat, jsme se rozhodli zapojit do sběru dat třídy z 5.-9.ročníku. Děti z Ekotýmu rozdělili daná témata jednotlivým ročníkům: 5.ročník - odpady, 6.ročník - prostředí školy, 7.ročník - voda, 8.ročník - energie, 9.ročník - školní jídelna. S paní učitelkou P. Sovadinovou nachystali ekotýmáci otázky k analýze z materiálů Ekoškoly.  V daný Ekoden (1.2. 2018) měly jednotlivé třídy za úkol zjistit zadané otázky.

Pokud chcete, můžete si otázky projít také, jsou k dispozici zde.

Mile nás překvapilo, jak důsledně a poctivě třídy vyhledávaly dané informace. Projektový den hodnotíme velmi úspěšně.  Získané informace utřídily a vyhodnotily děti z Ekotýmu. Z výrobou velkých plakátů pomáhaly třídy 8.- 9.ročníku v hodinách VV. Všech 5 plakátů jsme vyvěsili na hlavní chodbě. 

autor: Pavla Sovadinová

2. krok: ANALÝZA
Škola: ZŠ Bruntál
Krok: Analýza

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se