Den Země s Ekotýmem online

Při příležitosti oslav Dne Země školní ekotým připravil online diskuzi nad těmito tématy: Jak nevytvářet zbytečný odpad v domácnosti?, Propagace místních produktů, Jak připravit zdravou svačinu?

Den Země s Ekotýmem online

Jak nevytvářet zbytečný odpad v domácnosti?
Ekologické výrobky jako alternativy, kterými lze nahradit jednorázové plastové produkty a redukovat tak zbytečně velké množství odpadu kolem nás. Jak si ušít plátěný pytlík na ovoce nebo odličovací tampónky a další.

Propagace místních produktů
Přednáška o lokálních prodejnách v okolí Opavy, cenovém porovnání jednotlivých produktů a také o výhodách nevýhodách lokálních prodejen. 

Jak připravit zdravou svačinu?
Přednáška s názornými videi a ukázkami nabízejících tři jednoduché recepty na zdravé svačinky s vysvětlujícím komentářem o základních makroživinách (sacharidy, tuky, bílkoviny, vláknina), o významu vitaminů.

Proč (ne)pěstovat řepku?
Prostřednictvím prezentace žáci diskutovali o kontroverzním tématu pěstování řepky, hledali klady a zápory, zdůvodnili proč používat řepkový olej v kuchyni. 
Jedním z hlavních témat jsou odpady, cílem bylo názorně ukázat, jak lze předcházet vzniku odpadů. Součástí plánu činnosti byl Den Země. Vzhledem k epidemiologické situaci proběhla připravovaná akce online.

Mgr. Jana Dümlerová


Škola: Slezské gymnázium, Opava
Téma: Akce
Krok: Informování a spolupráce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!