Den zdravých svačin

Chtěli jsme ostatním ukázat, že zdravá jídla mohou být i chutná.

Den zdravých svačin

Den zdravých svačin - tento projekt zorganizoval Ekotým pro naši školu - podíleli se na něm žáci 3.- 9.ročníku se svými třídními učiteli. Cílem projektu bylo ostatním představit zdravé recepty.

Uspořádali jsme den zdravých svačin, protože v analýze Jídlo a svět vyšla slabá stránka, že většina oblíbených jídel jsou jídla nezdravá. Chtěli jsme ostatním ukázat, že zdravá jídla mohou být i chutná. Každá třída i s třídním učitelem si vybrala recept, nakoupili si suroviny a jídlo připravili. V určený den proběhla prezentace a ochutnávka svačin. Následovalo hodnocení a vyhlášení nejlepší svačiny.
Povedlo se nám zapojit třídy 3.-9. i s jejich učiteli. V současné době pracujeme na vydání receptáře zdravých svačin.

JÍDLO A SVĚT
Škola: ZŠ Chyšky 96