Den zdravých moučníků a zdravého cukroví v době adventní

Na naší škole proběhl Den zdravých moučníků a cukroví. Cílem bylo přispět k zamyšlení, že v době, kdy vyspělé země bojují s obezitou a cukrovkou, to jde i jinak. Zdravěji a stále chutně.

Den zdravých moučníků a zdravého cukroví v době adventní

Cílem této akce bylo poukázat na možnost využití zdravějších surovin při přípravě moučníků a cukroví v době adventní. V

době, kdy vyspělé země bojují s obezitou a cukrovkou, nám přišlo vhodné přispět touto akcí k zamyšlení, že to jde i jinak a stále chutně. Podmínkou bylo použít méně cukru či ho nahradit medem. Další podmínkou byla náhrada hladké pšeničné mouky celozrnnou, špaldovou, ovesnými vločkami atd. Do akce se zapojil 1. i 2.stupeň. Některé třídy vyhotovily několikero druhů a všechno chutnalo úžasně a vypadalo překrásně. Výrobky dostaly i vtipné názvy jako Zamilovaný dort či Mrkvový dort bez výčitek.

Na závěr vyhodnotila porota ve složení zaměstnanců školy a ekoparlamentu nejzdařilejší díla a třídy tak přihodily další body do průběžného ekoškolího bodování.

JÍDLO A SVĚT
Škola: ZŠ T.G.M. a MŠ Písek