Den zdravých moučníků a zdravého cukroví v době adventní

Na naší škole proběhl Den zdravých moučníků a cukroví. Cílem bylo přispět k zamyšlení, že v době, kdy vyspělé země bojují s obezitou a cukrovkou, to jde i jinak. Zdravěji a stále chutně.

Den zdravých moučníků a zdravého cukroví v době adventní

Cílem této akce bylo poukázat na možnost využití zdravějších surovin při přípravě moučníků a cukroví v době adventní. V

době, kdy vyspělé země bojují s obezitou a cukrovkou, nám přišlo vhodné přispět touto akcí k zamyšlení, že to jde i jinak a stále chutně. Podmínkou bylo použít méně cukru či ho nahradit medem. Další podmínkou byla náhrada hladké pšeničné mouky celozrnnou, špaldovou, ovesnými vločkami atd. Do akce se zapojil 1. i 2.stupeň. Některé třídy vyhotovily několikero druhů a všechno chutnalo úžasně a vypadalo překrásně. Výrobky dostaly i vtipné názvy jako Zamilovaný dort či Mrkvový dort bez výčitek.

Na závěr vyhodnotila porota ve složení zaměstnanců školy a ekoparlamentu nejzdařilejší díla a třídy tak přihodily další body do průběžného ekoškolího bodování.

JÍDLO A SVĚT
Škola: ZŠ T.G.M. a MŠ Písek
Téma: Jídlo a svět
Krok: EV ve výuce

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se