Den činu

Zapojením do mezinárodní kampaně Litter Less jsme chtěli žáky, zaměstnance i veřejnost upozornit na důležitost předcházení vzniku odpadu, nutnost ochrany přírody. Naším cílem bylo nabídnout alternativy ke konzumnímu způsobu života.

Den činu

Dnem činu, pořádaným na začátku června k připomenutí Světového dne životního prostředí, jsme uzavřeli mezinárodní kampaň Litter Less. 
V rámci našich aktivit jsme toho stihli mnoho. Informovali jsme o důležitosti předcházení a třídění odpadů, navštívili výukové programy v OZO Ostrava, zlepšovali prostředí školy i okolí na sídlišti nejen pracemi v arboretu, ale i úklidem toho, co lhostejní lidé nevyhodili do popelnic. Všímali si a v soutěži fotografovali, jak vypadá krajina našeho kraje, zdobili látkové tašky, propagovali jejich nošení i využívání jiných obalů určených k opakovanému použití. Instalovali jsme v prostorách školy putovní výstavu opavského magistrátu s názvem „Jsi to, co dýcháš“, sbírali vysloužilé elektrospotřebiče, papír atd.

V květnu Ekotým školy oznámil výzvu, že třídy, které vymyslí svou aktivitu propojenou s výše zmíněným tématem, mohou získat za odměnu "výlet do neznáma". Točila se videa, skládaly básničky, sepisovaly pohádky, pořádaly soutěže, vytvářely informační tabule i objekty z odpadových materiálů, kreslily reklamní letáky nabádající ke snižování množství odpadů a vyráběly výrobky určené k šetření životního prostředí.
Ekotým se na své schůzce měl možnost se všemi pracemi seznámit a rozhodl, že vítězem je 3. B, která pojede spolu se zástupci Ekotýmu do Poodří, kde navštíví Záchrannou stanici ohrožených živočichů a Dům přírody v Bartošovicích
 

Autor: Mr. Iveta Novotná

ODPADY
Škola: ZŠ Ostrava, Gen. Píky 13A

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se