Den činu

Zapojením do mezinárodní kampaně Litter Less jsme chtěli žáky, zaměstnance i veřejnost upozornit na důležitost předcházení vzniku odpadu, nutnost ochrany přírody. Naším cílem bylo nabídnout alternativy ke konzumnímu způsobu života.

Den činu

Dnem činu, pořádaným na začátku června k připomenutí Světového dne životního prostředí, jsme uzavřeli mezinárodní kampaň Litter Less.
V rámci našich aktivit jsme toho stihli mnoho. Informovali jsme o důležitosti předcházení a třídění odpadů, navštívili výukové programy v OZO Ostrava, zlepšovali prostředí školy i okolí na sídlišti nejen pracemi v arboretu, ale i úklidem toho, co lhostejní lidé nevyhodili do popelnic. Všímali si a v soutěži fotografovali, jak vypadá krajina našeho kraje, zdobili látkové tašky, propagovali jejich nošení i využívání jiných obalů určených k opakovanému použití. Instalovali jsme v prostorách školy putovní výstavu opavského magistrátu s názvem „Jsi to, co dýcháš“, sbírali vysloužilé elektrospotřebiče, papír atd.

V květnu Ekotým školy oznámil výzvu, že třídy, které vymyslí svou aktivitu propojenou s výše zmíněným tématem, mohou získat za odměnu "výlet do neznáma". Točila se videa, skládaly básničky, sepisovaly pohádky, pořádaly soutěže, vytvářely informační tabule i objekty z odpadových materiálů, kreslily reklamní letáky nabádající ke snižování množství odpadů a vyráběly výrobky určené k šetření životního prostředí.
Ekotým se na své schůzce měl možnost se všemi pracemi seznámit a rozhodl, že vítězem je 3. B, která pojede spolu se zástupci Ekotýmu do Poodří, kde navštíví Záchrannou stanici ohrožených živočichů a Dům přírody v Bartošovicích

Autor: Mr. Iveta Novotná

ODPADY