Bylinková spirála

Ekotým mravenci na základní škole v Telecím vytvořil bylinkovou spirálu. Bylinky se používají ve školní jídelně.

Bylinková spirála

Na jaře nás napadlo, že bychom mohli na naší školní zahradě vytvořit bylinkovou spirálu a bylinky pak používat ve školní jídelně.

Na internetu jsme si vyhledali nějaké nápady a menší děti z Ekotýmu nakreslily dva návrhy, jak by si  to představovaly. Z návrhu jsme vypočítali celkové náklady a začali jsme shánět materiály. Přemýšleli jsme, kde sehnat kameny. Nakonec jsme je získali od rodičů dětí z naší školy. Krásně jsme tak rozšířili členy pracovního týmu a stmelili se ve větší kolektiv. Hlínu jsme nabrali na zahradě. Na drenáž jsme použili poškozené a nepovedené výrobky z naší keramické dílny. Poté jsme postavili bylinkovou spirálu a zasázeli rostlinky. Sazeničky donesli děti a zaměstnanci ze svých zahrádek.

Bylinky teď používají paní kuchařky ve školní jídelně. :)

PROSTŘEDÍ ŠKOLY
Škola: ZŠ a MŠ Telecí