Bublinková kampaň

Cílem kampaně je seznámit děti a celou veřejnost s možnostmi ohleduplného úklidu a s výrobky, které jsou přátelské k lidem i k životnímu prostředí.

Bublinková kampaň

Když Ekotým na ZŠ Janovice na podzim přemýšlel nad tématem tohoto školního roku, napadlo je zaměřit se na ekologičtější provoz uvnitř školy a na to, jakými prostředky se na jejich škole uklízí.

Kampaň zahájili citátem "Naši planetu jsme nezdědili po svých předcích, ale půjčili jsme si ji od svých dětí.“, Antoine de Saint-Exupéry

Kampaň rozplánovali na celý školní rok a domluvili se, že pro dosažení cíle kampaně:

• vytvoří soupis látek, které se nacházejí v běžných prostředcích na uklízení a které mohou mít vliv na přírodu i zdraví jedince,
  • nabídnou alternativy ke kvalitnímu úklidu domácnosti,
  • žáci ve všech třídách budou zpracovávat projekty, plakáty a prezentace,
  • uspořádají výstavu šetrných výrobků,
  • vytvoří přehled značek, které mají ekologické certifikáty,
  • podpoří výměnu dosavadních úklidových produktů na naší škole za šetrnější značky a propočítají návratnost takovéto investice.

Žáci se rozhodli získat na nákup ekologicky šetrných prostředků finance. Na každé akci, kde budou prezentovat kampaň, budou žáci Ekotýmu nabízet veřejnosti bublifuky různých tvarů a velikostí k vytvoření vlastní bubliny. Dobrovolný příspěvek za vytvořenou bublinu bude věnován k výše zmíněnému účelu. Na první takové akci, která byla při příležitosti Beskydského dne bez hranic, vybrali 884,- Kč. O tom, jak se jim celá kampaň povedla, budeme ještě informovat. Podívat se také můžete na jejich webové stránky http://www.skolajanovice.cz/ekoskola/.

6. krok: INFORMOVÁNÍ A SPOLUPRÁCE
Škola: ZŠ Janovice