Akce Zelené kilometry

Akce Zelené kilometry

Během týdne 23. – 27. 5. 2016 uspořádali na ZŠ a MŠ J. A Komenského na pražském Břevnově dopravní soutěž s názvem Zelené kilometry. Cílem akce bylo podniknout tento týden co nejvíce cest do školy ekologickým způsobem (pěšky, na kole, koloběžce apod.) a podpořit tak pohyb dětí. Všichni žáci školy si zapisovali ekologické cesty – body – do předem připravené třídní tabulky, z nichž se na závěr vyhodnotilo pořadí tříd.

A jak hodnotí akci její koordinátor, pan Hamerlík: Podařilo se nám snížit počet neekologických cest žáků do školy o 5 %, což se projevilo i v další akci v září 2016. „Oblékáme hada EDU“, kdy jsme v následném průzkumu dosáhli u žáků 95 % udržitelných cest do školy…. Zelené kilometry jsou rovněž prostředníkem k zapojení do dalších dopravních aktivit na škole a pomáhají k upevňování dopravních znalostí osvojovaných žáky v rámci dopravní výchovy.

Třída

Počet zelených kilometrů