Webináře ekoškoly

Ekoškola vám během května a června 2020 nabízí několik zajímavých webinářů, pokud máte zájem se zúčastnit, vyplňte prosím formulář. Webináře jsou zdarma a proběhnou přes zoom, odkaz všem registrovaným zájemcům včas zašleme.

Webináře ekoškoly

Hezký den všem,

Ekoškola vám během května a června 2020 nabízí několik zajímavých webinářů, pokud máte zájem se zúčastnit, vyplňte prosím tento formulář. Webináře jsou zdarma a proběhnou přes zoom, odkaz všem registrovaným zájemcům včas zašleme. 

Anotace webinářů:

Ekoškola v online době  
Čtvrtek 28. 5. 15:00 – 16:30
Pojďme si vyzkoušet a sdílet, co vše můžeme dělat s Ekotýmem na online schůzce. A také, co můžeme dělat pro životní prostředí i jak zviditelnit program Ekoškola, když nejsme ve škole. 

Webinář je určen pro učitele a všechny další členy Ekotýmu, kteří chtějí podporovat ekoškolácké aktivity v této době.

Lektor: Jan Smrčka

Vodní díla v krajině a zadržování vody  
Středa 3.6. 15:00 – 16:30
Po koronaviru se ústředním mediálním tématem opět stává sucho. Ministerstvo zemědělství nedávno představilo plán na budování nových přehrad. Jak se svými vodními zdroji Češi nakládali v minulosti? Webinář se zaměří na vývoj moderního československého / českého vodohospodářství, a historii budování přehrad u nás. Proč a kým byly budovány? Jaký byl jejich účel? Existovaly nějaké alternativy?

Webinář je určen primárně pro učitele, vítáni jsou však všichni členové Ekotýmu a další zájemci o problematiku vodních děl na našem území. 

Lektor: Jakub Mazanec

 

Neviditelný nosorožec, pivo a klimatická změna

Čtvrtek 11. 6. 15:00 – 16:30

Proč některé myšlenky přežívají a jiné jsou odsouzeny k zániku? V průběhu webináře se pobavíme o tom, v čem je síla dobré komunikace, ukážeme některé osvědčené techniky a příklady, jak zaujmout lidi pro vaše téma a jak přenést váš projekt ze školy směrem do komunity.

Webinář je určen celým Ekotýmům (učitelům i žákům) a dalším zájemcům o téma.

Lektoři: Zuzana Jakobová a Barbora Dvořáková

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se