Webináře ekoškoly

Ekoškola vám během května a června 2020 nabízí několik zajímavých webinářů, pokud máte zájem se zúčastnit, vyplňte prosím formulář. Webináře jsou zdarma a proběhnou přes zoom, odkaz všem registrovaným zájemcům včas zašleme.

Webináře ekoškoly

Hezký den všem,

Ekoškola vám během května a června 2020 nabízí několik zajímavých webinářů, pokud máte zájem se zúčastnit, vyplňte prosím tento formulář. Webináře jsou zdarma a proběhnou přes zoom, odkaz všem registrovaným zájemcům včas zašleme.

Anotace webinářů:

Ekoškola v online době
Čtvrtek 28. 5. 15:00 – 16:30
Pojďme si vyzkoušet a sdílet, co vše můžeme dělat s Ekotýmem na online schůzce. A také, co můžeme dělat pro životní prostředí i jak zviditelnit program Ekoškola, když nejsme ve škole.

Webinář je určen pro učitele a všechny další členy Ekotýmu, kteří chtějí podporovat ekoškolácké aktivity v této době.

Lektor: Jan Smrčka

Vodní díla v krajině a zadržování vody
Středa 3.6. 15:00 – 16:30
Po koronaviru se ústředním mediálním tématem opět stává sucho. Ministerstvo zemědělství nedávno představilo plán na budování nových přehrad. Jak se svými vodními zdroji Češi nakládali v minulosti? Webinář se zaměří na vývoj moderního československého / českého vodohospodářství, a historii budování přehrad u nás. Proč a kým byly budovány? Jaký byl jejich účel? Existovaly nějaké alternativy?

Webinář je určen primárně pro učitele, vítáni jsou však všichni členové Ekotýmu a další zájemci o problematiku vodních děl na našem území.

Lektor: Jakub Mazanec

Neviditelný nosorožec, pivo a klimatická změna

Čtvrtek 11. 6. 15:00 – 16:30

Proč některé myšlenky přežívají a jiné jsou odsouzeny k zániku? V průběhu webináře se pobavíme o tom, v čem je síla dobré komunikace, ukážeme některé osvědčené techniky a příklady, jak zaujmout lidi pro vaše téma a jak přenést váš projekt ze školy směrem do komunity.

Webinář je určen celým Ekotýmům (učitelům i žákům) a dalším zájemcům o téma.

Lektoři: Zuzana Jakobová a Barbora Dvořáková

Vloženo Od