Vánoční zázrak v Ekoškolce

Když je v Ekoškolce Ekotým, kterému budoucnost není lhostejná a dokáže spolupracovat, stane se i to, co nikdo nečekal

Vánoční zázrak v Ekoškolce

Tak i my dospělí jsme začali věřit na vánoční zázraky!

Naše třída Kvítečka dostala za úkol vytvořit vánoční stromeček, který bude naši školku reprezentovat a zdobit hranické podloubí. Jelikož je naše mateřská škola zapojena do programu Ekoškola, zvolili jsme výrobu vánočních ozdob z recyklovaných materiálů. Vytvořit takovou sněhovou vločku z obyčejné ruličky od toaletního papíru nebo vysloužilou žárovku proměnit v nádherného anděla, dalo opravdu spoustu práce. Do výroby se zapojili skoro všichni, od nejmenších dětí až po paní učitelky. Stromeček se nám opravdu povedl a byl umístěn na svém novém místě, kde si ho mohl každý prohlédnout, potěšit a vyfotit se s ním.

Bohužel nám stromeček dělal radost pouhé dva dny. Vandalové, kterým je lhostejná práce a radost malých dětí, stromeček zničili a ozdobičky vytrhali. Velmi nás to všechny mrzelo! Již nebylo v našich silách stromeček opravit a vrátit mu zpět jeho krásu.

Naštěstí máme kolem sebe hodné anděly. V naší školce máme totiž Ekotým. Je to silný hnací motor, díky kterému se od loňského roku můžeme pyšnit titulem Ekoškola. Ekotým tvoří děti a rodiče, kterým naše budoucnost není lhostejná. Společně s jinými rodiči, kteří s námi sympatizují, spolupracovali při opravě našeho poničeného stromečku. Je s podivem, jak se mezi sebou všichni dokázali domluvit, aniž by o tom některá paní učitelka věděla!

Moc děkujeme Pluhářům, Macháčkům, Kotůlkům, Petrovským, Juršům, Čechům, Flajšarům, Zlámalům a naší paní asistentce Marušce. Se svými dětmi vyrobili nové ozdoby na náš vánoční stromeček, který je v tuto chvíli ještě pestřejší a krásnější.

Je neuvěřitelné, že se něco tak krásného stalo v dnešní uspěchané době.

Bylo to pro nás obrovské překvapení, našim dětem se stromeček moc líbil.

Děkujeme!

Lucie Príbelová, Renata Máchová (MŠ Klíček při ZŠ Struhlovsko)

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly