Studenti se bouří kvůli klimatu. Ekoškoly už vědí, jak je o přírodě učit

Propracovanou environmentální výchovu má zatím jen pár zemí, vznikají ale tisíce ekoškol, které vedou děti k udržitelnému rozvoji a ekologickému chování. Najdeme je i v Česku, třeba ve Zbirohu nebo v Praze.

Studenti se bouří kvůli klimatu. Ekoškoly už vědí, jak je o přírodě učit

Ekoškola mi změnila pohled na svět i mé chování k přírodě,“ říká Aneta ze ZŠ Zbiroh. Vypráví, jak chodí pravidelně krmit ptáky, nehrabe na podzim listí, aby v něm mohli zimovat ježci, třídí odpad a neplýtvá vodou ani potravinami. „Je to důležitý krok do budoucnosti, hodně to dětem dá, hlavně motivaci chovat se lépe k přírodě,“ podporuje školu Anetina matka.

Výzkum Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity České klima 2021 ukazuje, že více než 70 procent českých dospívajících má kvůli změně klimatu obavy z budoucnosti, třetina kvůli ní zažívá silnou či dokonce extrémní bezmoc, strach, smutek a vztek. Chtějí planetu chránit, ale nevědí, jak na to...

Jeden z nejlepších článků o programu Ekoškola a jeho roli v klimatickém vzdělávání vyšel na serveru Aktuálně.cz.
Co říkají aktuální výzkumy? Jak na to reaguje česká společnost? A co proto dělají konkrétní Ekoškoly?

Přečtěte si celý článek: Studenti se bouří kvůli klimatu. Ekoškoly už vědí, jak je o přírodě učit.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly