Slavnostní vyhlášení v Senátu ČR

Vítr ve vlasech, letní teploty, krása a noblesa Valdštejnského paláce, slavnostní nálada, příjemná a pohodová atmosféra. Takový byl den plný zážitků z Valdštejnské zahrady a ze v Senátu ČR, kde se 22.6.2017 předávaly tituly programu Ekoškola.

Slavnostní vyhlášení v Senátu ČR

Již od brzkého rána bylo jasné, že bude Slavnostní vyhlášení prosluněným dnem plným žážitků. A opravdu, atmosféra celého dne byla úžasná! Stejně jako Slunce nad námi, zářily celý den školy a školky v dobré slavnostní náladě.

Na zahradě vládla uvolněná a hravá nálada. Umístili jsme si své lodě a pašáky s pochvalou do řeky, vyfotili se v rozverném fotokoutku (někdo se zde dokonce odvážil i k veřejnému vyznání lásky). Učitelé měli možnost seznámit se u sdílení se svými kolegy učiteli, nejen ze stejného kraje a vyměnit si u toho své originální, ručně vyrobené vizitky a případně naplánovat vzájemná setkání. Na zahradě jsme si však jen nehráli. Vzdělávat a informovat jsme se mohli v koutku u aktivit týkajících se zodpovědné spotřeby jídla.

Naproti tomu v Senátu vládla slavnostní atmosféra. Všichni netrpělivě a v napětí čekali, až budou vyzváni, aby předstoupili před všechny pozvané, kde jim bude předán vytoužený titul Ekoškoly. Tituly byly předávány z rukou Richarda Brabce, ministra životního prostředí, Jaromíra Jermáře, místopředsedy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, Jaroslava Fidrmuce, náměstka člena vlády, Lukáše Běhunčíka, zástupce společnosti IKEA Česká republika a Petra Daniše, ředitele vzdělávacího centra TEREZA. Předávali se také dary od Ikea, řečnilo se a třáslo rukama, až bylo všude kolem titulů, kam jen oko dohlédlo. V Senátu, jsme však také měli vážné chvíle. Minutou ticha jsme si připomněli a uctili památku obětí atentátu v Manchesteru, kde zahynuli i členové Ekoškoly.

Zakončením celého dne byla pak očekávaná projížďka parníkem. Unavení, ale šťastní jsme na lodi vychutnávali krásy Prahy a nechávali tak doznít ozvěny uplynulého dopoledne. Symbolicky jsme tak společně a šťastně dopluli do přístavu a každý se mohl vydat obohacen o spoustu zážitků na cestu domů.

Pokud mohu mluvit za kancelář Ekoškoly, ze slavnostního předávání titulů jsme si odnesli obrovskou motivaci do další práce, hřejivý pocit z osobních setkání s žáky i učiteli a poznatek, že to příště s objednávkou počasí musíme lépe upřesnit. Příští rok tedy objednáváme letní slunné počasí, ale s maximem 29 °C J

Pokud Vás zajímá jak to Slavnostním vyhlašování vypadalo, podívejte se na zatím první ochutnávku fotek v naší fotogalerii.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se