Slavnostní vyhlášení v Senátu ČR

Vítr ve vlasech, letní teploty, krása a noblesa Valdštejnského paláce, slavnostní nálada, příjemná a pohodová atmosféra. Takový byl den plný zážitků z Valdštejnské zahrady a ze v Senátu ČR, kde se 22.6.2017 předávaly tituly programu Ekoškola.

Slavnostní vyhlášení v Senátu ČR

Již od brzkého rána bylo jasné, že bude Slavnostní vyhlášení prosluněným dnem plným žážitků. A opravdu, atmosféra celého dne byla úžasná! Stejně jako Slunce nad námi, zářily celý den školy a školky v dobré slavnostní náladě.

Na zahradě vládla uvolněná a hravá nálada. Umístili jsme si své lodě a pašáky s pochvalou do řeky, vyfotili se v rozverném fotokoutku (někdo se zde dokonce odvážil i k veřejnému vyznání lásky). Učitelé měli možnost seznámit se u sdílení se svými kolegy učiteli, nejen ze stejného kraje a vyměnit si u toho své originální, ručně vyrobené vizitky a případně naplánovat vzájemná setkání. Na zahradě jsme si však jen nehráli. Vzdělávat a informovat jsme se mohli v koutku u aktivit týkajících se zodpovědné spotřeby jídla.

Naproti tomu v Senátu vládla slavnostní atmosféra. Všichni netrpělivě a v napětí čekali, až budou vyzváni, aby předstoupili před všechny pozvané, kde jim bude předán vytoužený titul Ekoškoly. Tituly byly předávány z rukou Richarda Brabce, ministra životního prostředí, Jaromíra Jermáře, místopředsedy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, Jaroslava Fidrmuce, náměstka člena vlády, Lukáše Běhunčíka, zástupce společnosti IKEA Česká republika a Petra Daniše, ředitele vzdělávacího centra TEREZA. Předávali se také dary od Ikea, řečnilo se a třáslo rukama, až bylo všude kolem titulů, kam jen oko dohlédlo. V Senátu, jsme však také měli vážné chvíle. Minutou ticha jsme si připomněli a uctili památku obětí atentátu v Manchesteru, kde zahynuli i členové Ekoškoly.

Zakončením celého dne byla pak očekávaná projížďka parníkem. Unavení, ale šťastní jsme na lodi vychutnávali krásy Prahy a nechávali tak doznít ozvěny uplynulého dopoledne. Symbolicky jsme tak společně a šťastně dopluli do přístavu a každý se mohl vydat obohacen o spoustu zážitků na cestu domů.

Pokud mohu mluvit za kancelář Ekoškoly, ze slavnostního předávání titulů jsme si odnesli obrovskou motivaci do další práce, hřejivý pocit z osobních setkání s žáky i učiteli a poznatek, že to příště s objednávkou počasí musíme lépe upřesnit. Příští rok tedy objednáváme letní slunné počasí, ale s maximem 29 °C J

Pokud Vás zajímá jak to Slavnostním vyhlašování vypadalo, podívejte se na zatím první ochutnávku fotek v naší fotogalerii.

Vloženo Od
Tags: slavnostní vyhlášení