Slavnostní předávání titulů

aneb Ekoškola je o spolupráci

Slavnostní předávání titulů

Slavnostního předávání mezinárodních titulů programu Ekoškola se v roce 2018 zúčastnilo 58 škol z celé České republiky. Ceremonie opět proběhla v prostorách Valdštejnského paláce Senátu PČR ČR v Praze za účasti mnoha hostů.

Účastníky přivítali ve Valdštejnském sále paní senátorka Baudyšová, pan senátor Linhart, státní tajemník MŠMT PhDr. Jindřich Fryč, náměstek ministra životního prostředí Ing. Vladimír Mana a také zástupkyně společnosti IKEA Markéta Svobodová nebo vedoucí programu Zelená škola na Slovensku Juraj Oravec.

Dotázané děti během přebírání certifikátu a Zelné vlajky na otázku: „O čem je program Ekoškola u vás na škole?“, odpovídali nejčastěji: „Hlavně o spolupráci!“ A právě díky spolupráci se podařilo v roce 2018 šedesáti školám naplnit kritéria programu a získat tak mezinárodní titul Ekoškola. 20 škol získalo titul poprvé. Z toho 13 mateřských škol, 6 základních škol a 1 střední škola. 40 škol titul obhájilo. Po tomto vyhlášení je tedy v České republice 155 škol s oceněním Ekoškola a 134 škol si dokonce drží mezinárodní úroveň kvality více než 2 roky.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se