Slavnostní předávání titulů

aneb Ekoškola je o spolupráci

Slavnostní předávání titulů

Slavnostního předávání mezinárodních titulů programu Ekoškola se v roce 2018 zúčastnilo 58 škol z celé České republiky. Ceremonie opět proběhla v prostorách Valdštejnského paláce Senátu PČR ČR v Praze za účasti mnoha hostů.

Účastníky přivítali ve Valdštejnském sále paní senátorka Baudyšová, pan senátor Linhart, státní tajemník MŠMT PhDr. Jindřich Fryč, náměstek ministra životního prostředí Ing. Vladimír Mana a také zástupkyně společnosti IKEA Markéta Svobodová nebo vedoucí programu Zelená škola na Slovensku Juraj Oravec.

Dotázané děti během přebírání certifikátu a Zelné vlajky na otázku: „O čem je program Ekoškola u vás na škole?“, odpovídali nejčastěji: „Hlavně o spolupráci!“ A právě díky spolupráci se podařilo v roce 2018 šedesáti školám naplnit kritéria programu a získat tak mezinárodní titul Ekoškola. 20 škol získalo titul poprvé. Z toho 13 mateřských škol, 6 základních škol a 1 střední škola. 40 škol titul obhájilo. Po tomto vyhlášení je tedy v České republice 155 škol s oceněním Ekoškola a 134 škol si dokonce drží mezinárodní úroveň kvality více než 2 roky.

Vloženo Od