Školili jsme se pro vás!

Blíží se audity, máme nové konzultanty, nové kolegyně v kanceláři, chystáme nové téma Zodpovědná spotřeba jídla a rádi bychom v Ekoškole pracovali s cíli udržitelného rozvoje. Právě proto jsme uspořádali třídenní školení pro konzultanty Ekoškoly.

Školili jsme se pro vás!

Na seminář přijelo 30 účastníků z řad mentorů programu, konzultantů a auditorů, krajských koordinátorů a samozřejmě nás z kanceláře Ekoškoly.

Velká část setkání byla věnována tématu Zodpovědná spotřeba jídla. Příští rok se toto téma otevře všem Ekoškolám. Musíme se tedy i my konzultanti vzdělávat v tomto tématu, abychom byli schopni dát školám tu nejlepší podporu. Začali jsme promítáním filmu Ukradená země, který jsme si půjčili v rámci ozvěn festivalu Země na talíři, festivalu dokumentárních filmů o jídle http://www.festivalalimenterre.cz/cz/o-festivalu/#regions . Film vyvolal diskusi, která všechny naladila na další vzdělávací dny.

Druhý den jsme v TEREZE přivítali Michala Brožu, vedoucího Informačního centra OSN v Praze, který nám představil Cíle udržitelného rozvoje, 17 cílů pro přeměnu našeho světa http://www.osn.cz/osn/hlavni-temata/sdgs/ . Společně jsme pak diskutovali, jak se cíle zobrazují v programu Ekoškola, jak by se dal program o tyto cíle obohatit a další možnosti, které tato tématika nabízí. Zbytek dne byl věnován auditů, kritériím a diskusím týkajících se jejich průběhu.

Poslední den jsme se vrátili k cílům udržitelného rozvoje, k tématu zodpovědné spotřeby jídla a obě tyto věci jsme celý den propojovali v rámci semináře ke globálnímu rozvojovému vzdělávání. Celý den pro nás připravila a vedla Tereza Čajková z analytického centra Glopolis, které koordinuje mezinárodní projekt Menu pro změnu https://www.eatresponsibly.eu/cs/ . V rámci tohoto projektu se právě připravují materiály pro téma Zodpovědná spotřeba jídla a testují se na prvních školách.

Setkání probíhalo v příjemné atmosféře, probrali jsme všechny radosti i starosti a načerpali nové informace i energii do naší další práce.

 

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se