Setkání konzultantů na Sluňákově

Každý se s nimi někdy setkal. A kdo ne, ať nám napíše.

Setkání konzultantů na Sluňákově

O kom je řeč? O našich jedinečných konzultantech Ekoškoly. Jsou to lidé, kteří ke svým pracovním a volnočasovým aktivitám přidávají ještě něco, co pro ně má tak hluboký smysl, že jsou s námi mnozí již řadu let. Jezdí totiž na naše Ekoškoly a mluví s učiteli, žáky, vedením školy, ale i rodiči, ostatními zaměstnanci školy a mnohdy i se zřizovateli školy. Prostě se všemi, kteří stejně jako my věří, že změny jsou možné a že nezáleží na tom, jestli jste žákem školy nebo dospělým, ale že táhneme za jeden provaz.

Nejenom že konzultanti jezdí na školy a pomáhají hledat učitelům cesty, jak pracovat s Ekotýmem na změnách ve škole a posouvat své znalosti, zkušenosti a kompetence. I samotní naši konzultanti se neustále snaží, aby se ve stejných oblastech posouvali i sami.

Na konci ledna tak proběhlo další Setkání konzultantů Ekoškoly. Každý rok máme 2x možnost setkat se všichni na jednom místě a sdílet radosti z toho, jaké jsme na školách potkali samostatné žáky a otevřené učitele, kteří dělají program Ekoškola tak, aby naplňovali metodiku 7 kroků.

Tentokrát jsme se sešli na Sluňákově a bylo nás opravdu hodně. 38 lidí, kteří se chtěli setkat, sdílet a vzdělávat, aby mohli našim učitelům pomáhat na cestě Ekoškolou na jejich školách. Cílem práce konzultanta je totiž rozvíjet kvalitní realizaci programu na škole a pomáhat škole dosahovat stanovených cílů.  Tentokrát jsme se zaměřili na poznání se navzájem, nenásilnou komunikaci, typologii osobností, sdílení praxe a rozšíření obzorů v tématu odpady s Pavlou Švecovou z Bezobalu a v tématu permakultury s Terezou Záleskou.

Když jsem hledala fotky, které bych k článku o našich konzultantech přidala, prostě jsem musela dát fotku „světla ve tmě“. Naši konzultanti jsou totiž ti, kteří jedou za koordinátory a dětmi na školy a pomáhají udržet ta malá světýlka v každém z nás, která nás vedou k tomu, že věci chceme měnit a máme odvahu je měnit.

autor: Marie Servítová

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se