Setkání konzultantů na Sluňákově

Každý se s nimi někdy setkal. A kdo ne, ať nám napíše.

Setkání konzultantů na Sluňákově

O kom je řeč? O našich jedinečných konzultantech Ekoškoly. Jsou to lidé, kteří ke svým pracovním a volnočasovým aktivitám přidávají ještě něco, co pro ně má tak hluboký smysl, že jsou s námi mnozí již řadu let. Jezdí totiž na naše Ekoškoly a mluví s učiteli, žáky, vedením školy, ale i rodiči, ostatními zaměstnanci školy a mnohdy i se zřizovateli školy. Prostě se všemi, kteří stejně jako my věří, že změny jsou možné a že nezáleží na tom, jestli jste žákem školy nebo dospělým, ale že táhneme za jeden provaz.

Nejenom že konzultanti jezdí na školy a pomáhají hledat učitelům cesty, jak pracovat s Ekotýmem na změnách ve škole a posouvat své znalosti, zkušenosti a kompetence. I samotní naši konzultanti se neustále snaží, aby se ve stejných oblastech posouvali i sami.

Na konci ledna tak proběhlo další Setkání konzultantů Ekoškoly. Každý rok máme 2x možnost setkat se všichni na jednom místě a sdílet radosti z toho, jaké jsme na školách potkali samostatné žáky a otevřené učitele, kteří dělají program Ekoškola tak, aby naplňovali metodiku 7 kroků.

Tentokrát jsme se sešli na Sluňákově a bylo nás opravdu hodně. 38 lidí, kteří se chtěli setkat, sdílet a vzdělávat, aby mohli našim učitelům pomáhat na cestě Ekoškolou na jejich školách. Cílem práce konzultanta je totiž rozvíjet kvalitní realizaci programu na škole a pomáhat škole dosahovat stanovených cílů.  Tentokrát jsme se zaměřili na poznání se navzájem, nenásilnou komunikaci, typologii osobností, sdílení praxe a rozšíření obzorů v tématu odpady s Pavlou Švecovou z Bezobalu a v tématu permakultury s Terezou Záleskou.

Když jsem hledala fotky, které bych k článku o našich konzultantech přidala, prostě jsem musela dát fotku „světla ve tmě“. Naši konzultanti jsou totiž ti, kteří jedou za koordinátory a dětmi na školy a pomáhají udržet ta malá světýlka v každém z nás, která nás vedou k tomu, že věci chceme měnit a máme odvahu je měnit.

autor: Marie Servítová

Vloženo Od