Rozjeďte nové téma Jídlo a svět s finanční podporou z TEREZY

Nabízíme finanční prostředky na kampaň v tématu Jídlo a svět aneb zodpovědná spotřeba potravin

Rozjeďte nové téma Jídlo a svět s finanční podporou z TEREZY

V letošním školním roce vypouštíme mezi Ekoškoly nové téma Jídlo a svět aneb zodpovědná spotřeba potravin. Materiály k tématu vznikaly v rámci mezinárodního projektu Menu pro změnu https://www.eatresponsibly.eu/cs/ v uplynulých dvou školních letech ve spolupráci se 45 mateřskými, základními a středními školami.

Nové téma nabízí žákům možnost prozkoumat to, co jedí, a zjistit, jaký vliv má jejich jídlo na životní prostředí, jak je produkce potravin náročná na spotřebu energie i vody, využívání půdy a jak ovlivňuje životy lidí a společností v různých částech světa.

Jak se do tématu pustit? S motivací a vedením žáků vám pomůže metodická příručka 7 kroků k zodpovědné spotřebě potravin https://ekoskola.cz/cz/materialy, ke které najdete na webu i otázky k Analýze. Odborné informace pro vás i pro žáky najdete v informační brožuře Menu pro změnu – Proč záleží na zodpovědné spotřebě potravin a na webu Menu pro změnu https://www.eatresponsibly.eu/cs/ . Inspiraci můžete najít v příkladech ze škol, které už si téma vyzkoušely. Příklady najdete na webu Ekoškoly https://ekoskola.cz/cat/cz/menu-pro-zmenu a zahraniční i na webu Menu pro změnu.

Proč ho rozjet právě teď? Je to něco nového. V dnešní době je jídlo aktuálním tématem. A navíc, teď můžeme 10 školám přispět částkou 3 000 korun. Navíc získáte možnost zúčastnit se Konference Menu pro změnu, která proběhne v Praze 7. 10. 2017 a získáte na ní jak odborné informace k tématu, tak inspiraci od škol, které s tématem pracovaly.

Podrobnější informace o tom, jak je možné finance získat najdete:

Zaujala vás možnost rozjezdu tématu s finanční podporou? Chtěli byste vědět víc nebo máte chuť se rovnou zapojit? Napište na ekojidlo@terezanet.cz nebo volejte na telefonní číslo 734 504 230.

Svůj zájem o zapojení hlaste prosím se do 20. září 2017. Přednost dostanou školy, které ještě nebyly v rámci projektu Menu pro změnu zapojeny, ale šanci mají i školy, které byly v projektu v předchozích dvou letech.

 

Těšíme se na vaše kampaně!

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!