Rozjeďte nové téma Jídlo a svět s finanční podporou z TEREZY

Nabízíme finanční prostředky na kampaň v tématu Jídlo a svět aneb zodpovědná spotřeba potravin

Rozjeďte nové téma Jídlo a svět s finanční podporou z TEREZY

V letošním školním roce vypouštíme mezi Ekoškoly nové téma Jídlo a svět aneb zodpovědná spotřeba potravin. Materiály k tématu vznikaly v rámci mezinárodního projektu Menu pro změnu https://www.eatresponsibly.eu/cs/ v uplynulých dvou školních letech ve spolupráci se 45 mateřskými, základními a středními školami.

Nové téma nabízí žákům možnost prozkoumat to, co jedí, a zjistit, jaký vliv má jejich jídlo na životní prostředí, jak je produkce potravin náročná na spotřebu energie i vody, využívání půdy a jak ovlivňuje životy lidí a společností v různých částech světa.

Jak se do tématu pustit? S motivací a vedením žáků vám pomůže metodická příručka 7 kroků k zodpovědné spotřebě potravin https://ekoskola.cz/cz/materialy, ke které najdete na webu i otázky k Analýze. Odborné informace pro vás i pro žáky najdete v informační brožuře Menu pro změnu – Proč záleží na zodpovědné spotřebě potravin a na webu Menu pro změnu https://www.eatresponsibly.eu/cs/ . Inspiraci můžete najít v příkladech ze škol, které už si téma vyzkoušely. Příklady najdete na webu Ekoškoly https://ekoskola.cz/cat/cz/menu-pro-zmenu a zahraniční i na webu Menu pro změnu.

Proč ho rozjet právě teď? Je to něco nového. V dnešní době je jídlo aktuálním tématem. A navíc, teď můžeme 10 školám přispět částkou 3 000 korun. Navíc získáte možnost zúčastnit se Konference Menu pro změnu, která proběhne v Praze 7. 10. 2017 a získáte na ní jak odborné informace k tématu, tak inspiraci od škol, které s tématem pracovaly.

Podrobnější informace o tom, jak je možné finance získat najdete:

Zaujala vás možnost rozjezdu tématu s finanční podporou? Chtěli byste vědět víc nebo máte chuť se rovnou zapojit? Napište na ekojidlo@terezanet.cz nebo volejte na telefonní číslo 734 504 230.

Svůj zájem o zapojení hlaste prosím se do 20. září 2017. Přednost dostanou školy, které ještě nebyly v rámci projektu Menu pro změnu zapojeny, ale šanci mají i školy, které byly v projektu v předchozích dvou letech.

 

Těšíme se na vaše kampaně!

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se