Publikace Ekoprovoz ve školách = Inspirace na doma

Nová publikace Ekoprovoz ve školách je v tuto chvíli zdarma k dispozici i všem domácnostem.

Publikace Ekoprovoz ve školách = Inspirace na doma

Jedna z nejpopulárnějších publikací programu Ekoškola Ekoprovoz ve školách se dočkala nové verze.

Ekotýmáky i další lidi, které zajímá, jak zlepšit ekoprovoz ve své škole, ale třeba i doma čekají desítky tipů z šesti témat programu Ekoškola (Energie, Voda, Odpady, Prostředí školy, Doprava, Biodiverzita).

V době omezení pohybu  může být tato publikace zajímavý zdroj inspirací a nápadů, jak snížit dopad našich domácností na životní prostředí.

Celá publikace svými tipy cílí na zvýšení udržitelného způsobu života, a tím i zmírnění našeho působení na klima planety. Naleznete v ní desítky tipů i odkazů vysvětlujících, proč je důležité věnovat se určitým aspektům ekoprovozu v našich školách a případně i domácnostech.

Jsme si vědomi, že se nejedná o všeobsažný materiál, a proto mnoho dalších tipů bude zveřejněno na stránkách programu Ekoškola v rámci příkladů dobré praxe a dalších rozšiřujících materiálů. Budeme vám vděční i za vaše nápady a zkušenosti. Podělte se s námi a napište nám své tipy na e-mail ekoskola@terezanet.cz. Rádi je uveřejníme a budeme tak dál šířit nápady zlepšující ekoprovoz našich škol i domácností.

Než si začnete příručkou listovat a hledat v ní inspiraci, dáme vám dopředu první a vlastně nejdůležitější tip: „Buďte aktivní a veďte k aktivnímu občanství své žáky/děti!“ Zlepšovat ekoprovoz škol i domácností je skvělý základ, ale důležitější je aktivizovat a propojovat společnost, tlačit na naše politické představitele i zástupce firem a společně tak vytvářet udržitelný svět.

Publikace je volně ke stažení v materiálech Ekoškoly.


Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se