Publikace Ekoprovoz ve školách = Inspirace na doma

Nová publikace Ekoprovoz ve školách je v tuto chvíli zdarma k dispozici i všem domácnostem.

Publikace Ekoprovoz ve školách = Inspirace na doma

Jedna z nejpopulárnějších publikací programu Ekoškola Ekoprovoz ve školách se dočkala nové verze.

Ekotýmáky i další lidi, které zajímá, jak zlepšit ekoprovoz ve své škole, ale třeba i doma čekají desítky tipů z šesti témat programu Ekoškola (Energie, Voda, Odpady, Prostředí školy, Doprava, Biodiverzita).

V době omezení pohybu  může být tato publikace zajímavý zdroj inspirací a nápadů, jak snížit dopad našich domácností na životní prostředí.

Celá publikace svými tipy cílí na zvýšení udržitelného způsobu života, a tím i zmírnění našeho působení na klima planety. Naleznete v ní desítky tipů i odkazů vysvětlujících, proč je důležité věnovat se určitým aspektům ekoprovozu v našich školách a případně i domácnostech.

Jsme si vědomi, že se nejedná o všeobsažný materiál, a proto mnoho dalších tipů bude zveřejněno na stránkách programu Ekoškola v rámci příkladů dobré praxe a dalších rozšiřujících materiálů. Budeme vám vděční i za vaše nápady a zkušenosti. Podělte se s námi a napište nám své tipy na e-mail ekoskola@terezanet.cz. Rádi je uveřejníme a budeme tak dál šířit nápady zlepšující ekoprovoz našich škol i domácností.

Než si začnete příručkou listovat a hledat v ní inspiraci, dáme vám dopředu první a vlastně nejdůležitější tip: „Buďte aktivní a veďte k aktivnímu občanství své žáky/děti!“ Zlepšovat ekoprovoz škol i domácností je skvělý základ, ale důležitější je aktivizovat a propojovat společnost, tlačit na naše politické představitele i zástupce firem a společně tak vytvářet udržitelný svět.

Publikace je volně ke stažení v materiálech Ekoškoly.