První předání mezinárodních certifikací v roce 2021

První školy si v tomto roce převzaly mezinárodní certifikáty Ekoškola na Zelené cestě. Setkání, kterého se mohly zúčastnit celé Ekotými se odehrálo 21. ledna 2021.

První předání mezinárodních certifikací v roce 2021

21. ledna ve 14 hodin zazněly fanfáry z opery Libuše a účastníci spatřili nádhernou výzdobu zaplněného sálu jízdárny Valdštejnského paláce. Tak začalo první online předávání mezinárodních certifikací programu Ekoškola v České republice. A ano, nepřeslechli jste se. Setkání škol bylo online. Fanfáry i záběry z Valdštejnského paláce, kde by za jiných okolností tato akce proběhla, se promítnuly na obrazovce počítače.

Celkem se tohoto komorního setkání zúčastnilo 8 škol z 39, které získaly nejvyšší mezinárodní ocenění Ekoškola na Zelené cestě. Výhodou bylo, že u toho mohly být celé Ekotými, což by se v budově senátu nestalo. Během setkání se školy dozvěděly, jak se dá zlepšovat životní prostředí i v online době přes Kampaň obyčejného hrdinství. Sdílely se úspěchy formou Pecha Kucha prezentací a na závěr se samozřejmě předaly certifikáty.

Všem oceněným školám patří velká gratulace a zároveň přání, aby příští tři roky, které je opravňují k vyvěšení mezinárodní Zelené vlajky byly úspěšné a posílily ještě víc samostatnost a aktivitu dětí při zlepšování životního prostředí.

Takto začalo slavnostní předávání certifikací:

Video je pod tímto odkazem: https://youtu.be/t-PeeEzrMfU

Jak se nám představil Ekotým MŠ Lidice, jedna z oceněných škol:

Video je pod tímto odkazem: https://youtu.be/ly7yWes-nyQ

 

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se