První předání mezinárodních certifikací v roce 2021

První školy si v tomto roce převzaly mezinárodní certifikáty Ekoškola na Zelené cestě. Setkání, kterého se mohly zúčastnit celé Ekotými se odehrálo 21. ledna 2021.

První předání mezinárodních certifikací v roce 2021

21. ledna ve 14 hodin zazněly fanfáry z opery Libuše a účastníci spatřili nádhernou výzdobu zaplněného sálu jízdárny Valdštejnského paláce. Tak začalo první online předávání mezinárodních certifikací programu Ekoškola v České republice. A ano, nepřeslechli jste se. Setkání škol bylo online. Fanfáry i záběry z Valdštejnského paláce, kde by za jiných okolností tato akce proběhla, se promítnuly na obrazovce počítače.

Celkem se tohoto komorního setkání zúčastnilo 8 škol z 39, které získaly nejvyšší mezinárodní ocenění Ekoškola na Zelené cestě. Výhodou bylo, že u toho mohly být celé Ekotými, což by se v budově senátu nestalo. Během setkání se školy dozvěděly, jak se dá zlepšovat životní prostředí i v online době přes Kampaň obyčejného hrdinství. Sdílely se úspěchy formou Pecha Kucha prezentací a na závěr se samozřejmě předaly certifikáty.

Všem oceněným školám patří velká gratulace a zároveň přání, aby příští tři roky, které je opravňují k vyvěšení mezinárodní Zelené vlajky byly úspěšné a posílily ještě víc samostatnost a aktivitu dětí při zlepšování životního prostředí.

Takto začalo slavnostní předávání certifikací:

Video je pod tímto odkazem: https://youtu.be/t-PeeEzrMfU

Jak se nám představil Ekotým MŠ Lidice, jedna z oceněných škol:

Video je pod tímto odkazem: https://youtu.be/ly7yWes-nyQ

 

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!