Příklady dobré praxe inspirují

Jsou zábavnou a čtivou inspirací pro posun v práci ostatních Ekotýmů.

Příklady dobré praxe inspirují

Každý rok vstupují do programu nováčci, pro které Příklad dobré praxe (PDP) může mít opravdu velký přínos a může je nasměrovat, inspirovat, poučit, zkrátka budou mít chuť se po jeho přečtení pustit také do akce a budou vědět,  proč a jak chtějí Ekoškolu dělat. Rádi bychom vás informovali o naší snaze posunout příklady dobré praxe na další, tedy vyšší „level“. Zjistili jsme že PDP na našich webových stránkách jsou nejčtenější rubrikou, a to nejen pro Ekoškoláky. Naším cílem je udělat PDP co nejatraktivnější pro čtenáře - aby příklad dobré praxe posloužil jako čtivá a zábavná inspirace i pro ostatní Ekotýmy. Proto jsme sepsali několik zásad, kterými se můžete inspirovat, pokud si nejste jisti, jak takový příklad dobré praxe má vypadat.

  • V úvodu zmiňte z čeho daná aktivita, kterou popisujete, vychází, k jakým krokům Ekoškoly a k jakému tématu se vztahuje.
  • V hlavní části popište průběh aktivity tak, jako byste chtěli dát návod dalším učitelům, kteří by se vaší aktivitou chtěli inspirovat. Je přínosné zdůvodnit zařazení jednotlivých aktivit (vztah s Kroky a Tématy Ekoškoly, případně souvislost se souběžně probíhajícími projekty nebo aktivitami ve škole). Určitě je přínosem, pokud zmíníte, jak jste si společnou aktivitu užili a jak na ni reagovaly děti a další členové Ekotýmu či spolužáci. Uvítáme, když dáte v článku prostor i dětem a budete je citovat.
  • V závěrečné části napište, jak jste spokojeni s výsledkem a co třeba plánujete do budoucna – jestli a jak budete v tématu pokračovat? Nebo jestli se téma naplnilo a vy pozornost přesměrujete jinam? Také uveďte ve shrnutí, jaké byly přínosy aktivity a radu na co si dát při realizaci pozor. Představovali bychom si článek tak na ½ či ¾ stránky A4.

 

Doporučení: Článek nemusíte psát sami, pokud nemáte dostatek času nebo energie, delegujte tuto aktivitu na některého člena Ekotýmu (rodiče, žáky, kolegy). Třeba vám v Ekotýmu dozrává budoucí mladý reportér nebo jiný psavec s nadáním pro jazyk a s nadšením pro písmenka. Vyzkoušejte i tuto možnost, jste přeci tým :-)

Vloženo Od

Přidejte se.

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se