Příklady dobré praxe inspirují

Jsou zábavnou a čtivou inspirací pro posun v práci ostatních Ekotýmů.

Příklady dobré praxe inspirují

Každý rok vstupují do programu nováčci, pro které Příklad dobré praxe (PDP) může mít opravdu velký přínos a může je nasměrovat, inspirovat, poučit, zkrátka budou mít chuť se po jeho přečtení pustit také do akce a budou vědět,  proč a jak chtějí Ekoškolu dělat. Rádi bychom vás informovali o naší snaze posunout příklady dobré praxe na další, tedy vyšší „level“. Zjistili jsme že PDP na našich webových stránkách jsou nejčtenější rubrikou, a to nejen pro Ekoškoláky. Naším cílem je udělat PDP co nejatraktivnější pro čtenáře - aby příklad dobré praxe posloužil jako čtivá a zábavná inspirace i pro ostatní Ekotýmy. Proto jsme sepsali několik zásad, kterými se můžete inspirovat, pokud si nejste jisti, jak takový příklad dobré praxe má vypadat.

• V úvodu zmiňte z čeho daná aktivita, kterou popisujete, vychází, k jakým krokům Ekoškoly a k jakému tématu se vztahuje.
  • V hlavní části popište průběh aktivity tak, jako byste chtěli dát návod dalším učitelům, kteří by se vaší aktivitou chtěli inspirovat. Je přínosné zdůvodnit zařazení jednotlivých aktivit (vztah s Kroky a Tématy Ekoškoly, případně souvislost se souběžně probíhajícími projekty nebo aktivitami ve škole). Určitě je přínosem, pokud zmíníte, jak jste si společnou aktivitu užili a jak na ni reagovaly děti a další členové Ekotýmu či spolužáci. Uvítáme, když dáte v článku prostor i dětem a budete je citovat.
  • V závěrečné části napište, jak jste spokojeni s výsledkem a co třeba plánujete do budoucna – jestli a jak budete v tématu pokračovat? Nebo jestli se téma naplnilo a vy pozornost přesměrujete jinam? Také uveďte ve shrnutí, jaké byly přínosy aktivity a radu na co si dát při realizaci pozor. Představovali bychom si článek tak na ½ či ¾ stránky A4.

Doporučení: Článek nemusíte psát sami, pokud nemáte dostatek času nebo energie, delegujte tuto aktivitu na některého člena Ekotýmu (rodiče, žáky, kolegy). Třeba vám v Ekotýmu dozrává budoucí mladý reportér nebo jiný psavec s nadáním pro jazyk a s nadšením pro písmenka. Vyzkoušejte i tuto možnost, jste přeci tým :-)

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly