Přijďte za námi na konferenci

Ve středu 6. 10. 2021 bude Ekoškola součástí Konference EVVO pro ZŠ a SŠ - Zacyklený odpad, která se koná na Toulcově dvoře.

Přijďte za námi na konferenci

Na konferenci nás můžete potkat hned dvakrrát.

Poprvé v rámci přednášek, kdy Jan Smrčka poinformuje o Příležitostech a bariérách k lepšímu životnímu prostředí - co můžeme udělat my a společnost kolem nás k vytvoření udržitelnějšího světa.

Podruhé v rámci workshopu Odpovědná spotřeba a životní styl, kde vám představíme nové lekce, které umožňují téma Odpovědné spotřeby a životního stylu začlenit do výuky. Představíme vám ucelený systém lekcí pro jednotlivé výukové stupně (I. a II. stupeň ZŠ a SŠ) i jednotlivé aktivity, jejichž prostřednictvím se dozvíte, jak mohou drobné změny v našem chování mnohé změnit, aniž by ovlivnily kvalitu vašeho života.

Proč mohou být lekce zajímavé?

  • pomohou mladým lidem uvědomit si důsledky svého spotřebitelského chování
  • probudí v mladých lidech ochotu a chuť být součástí celku a uskutečňovat změny
  • ukáží, jaké možnosti a přístupy využít ve výuce, aby měla co největší dopad na změnu chování a postojů mladých lidí
  • pedagogům dodají návod, jak téma odpovědné spotřeby zařadit do výuky
  • lekce jsou doplněny mnoha pracovními listy a odbornými informacemi, které jsme vytvořili v rámci projektu ve spolupráci s Centrem pro otázky životního prostředí Univerzity karlovy a s Univerzitou J.E. Purkyně v ústí nad Labem.

Každý účastník na konci workshopu obdrží tuto metodiku jako dárek.

Samozřejmě bude na Toulcově dvoře mnoho dalších zajímavých příspěvků a workshopů, proto sdílíme odkaz na akci: https://www.toulcuvdvur.cz/akce/konference-evvo-pro-ucitele-zs-a-ss-zacykleny-odpad.

 

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se