Přejeme vám pohodové prázdniny a nezapomeňte s námi sdílet Vaše ekovychytávky nejen z dovolené

Je to opravdu tak. Prázdniny už jsou prakticky tady! Nevím kdo se vlastně těší víc, zda děti, nebo učitelé. Tak nebo tak si je všichni zaslouží! My vám přejeme velmi pohodové a odpočinkové léto. A jsme k smrti zvědaví co Vás na prázdninách čeká!

Přejeme vám pohodové prázdniny a nezapomeňte s námi sdílet Vaše ekovychytávky nejen z dovolené

Jestli pak potká někdo nějaký ten ekofígl a fintičku, která obohatí ostatní? Nebo snad pošle fotku toho co vlastně normálně dělá!

Celý rok jste se na školách s dětmi učili, inspirovali navzájem, zkoušeli nové šetrnější postupy, zdokonalovali vaší školu v jejím ekologickém provozu. Přichází prázdniny a konečně můžete zúročit veškeré získané Ekotýmácké znalosti. A co víc, můžete být obrovskou inspirací pro ostatní. Nenechávejte si vaše ekologické nápady, jednání a zážitky pro sebe. Sdílejte na Ekoškolím Facebooku vaše eko zážitky z prázdnin. Postup je nanejvýš jednoduchý a zábavný. Viděli jste něco zajímavého, potkala vás na vašich cestách nějaká ekovychytávka, nebo sami máte v rukávu pár věcí z vašeho běžného života? Ze své dovolené u moře, u vody, na chalupě, nebo prostě o prázdninách doma, nasdílejte fotku, nebo status z vašich nápadů a zážitků které jsou zaměřený na ekologické a šetrné jednání.

Ukažte, že Ekoškola není jen záležitostí školního roku! Ekoškolu si neseme všichni uvnitř, ať už jsme na dovolené, nebo ve škole, prostě kdekoliv!

 Učitelé, inspirujte a předejte tuto výzvu i dětem! Děti inspirujte své kamarády a rodiče.

Sdílet nám můžete například, jak jste nenakoupili za celé prázdniny ani jednu PET lahev, jelikož máte svou super flašku na pití. Jak jste si užívali nakupování u místních zemědělců, nebo celé léto vařili s pokličkou, či předvařovali vodu na špagety v rychlovarné konvici a ušetřili tak spoustu energie. Žádané jsou i upocené fotky a příklady z cyklovýletů, kopání nádrže na dešťovou vodu, nebo válení se na rozkvetlé zahradě plné života a kvetoucích keřů, nebo prostě jak vyhazujete šlupky na kompost.

Vše sdílejte na Ekoškolím Facebooku: https://www.facebook.com/EkoskolaCZ/

Věříme, že nápadů a činností, bude hromada. Právě ty nejmenší věci mohou být obrovskou inspirací pro ostatní.

 

 

Foto by:https://unsplash.com/@gmax

 

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!