Posunujeme Ekoškolu na vyšší úroveň

Akcelerační program - Climate Chalenge

Posunujeme Ekoškolu na vyšší úroveň

Impact HUB Praha s dalšími firemními, odbornými i mediálními partnery rozjel na jaře první akcelerační program pro ekologické projekty v Česku a na Slovensku.

V půlce dubna porota vybrala z 80 přihlášených 14 projektů s největším potenciálem posunout ochranu životního prostředí a zdrojů na další úroveň. Program Ekoškola byl jedním z nich.

Po třech měsících práce, vzdělávání, mentoringu i vypjatých chvil se týmu programu Ekoškola podařilo postoupit do druhé fáze. Na podzim čeká Ekoškolu a dalších 5 projektů silná podpora a vedení k cílům, které jsme si zvolili.

Máme k dispozici osobního mentora, workshopy, 190 expertů, 6 mastermindů, propojení s investory i nějaké finance.

Pokud se vše podaří, tak program Ekoškola čekají největší změny od jeho zavedení v České republice.

1. Vznikne a rozjede se nová organizační struktura programu
    • Vzniknou čtyři stupně možného zapojení v Ekoškole dle potřeb a časových možností jednotlivých škol.
    • Školy budou moc získat tři druhy mezinárodního ocenění (bronz, stříbro a Zelená vlajka).
  2. Vzniknou nové modely financování programu
    • Školy budou platit poplatky dle svého zapojení v Ekoškole a služeb a produktů, které budou chtít využívat.
    • Dojde k novému propojování a vytváření finančních partnerství mezi Ekoškolou a firemním sektorem.
  3. Upraví se organizační i administrativní procesy
    • Kritéria k sebehodnocení se zjednoduší tak, aby jim rozuměly hlavně děti.
    • Rozjede se víc online podpory (webináře, konzultace na zakázku…).
    • V rámci kanceláře Ekoškoly se budou hledat cesty, jak minimalizovat lidskou energii a zachovat maximální dopad.
  4. Půjdeme do světa
    • Program Ekoškola začne mnohem víc pracovat na své značce s cílem oslovit širší veřejnost k podpoře dětí v Ekoškolách.

Držte Ekoškole pěsti! A podporujte ji! Bude to potřebovat víc, než kdy jindy!

Vloženo Od