Posíláme videoštafetu do světa!

Přes 20 Ekoškol se zúčastnilo naší podzimní výzvy a natočilo svůj vzkaz světu.

Posíláme videoštafetu do světa!

Nečekali jsme takový zájem a účast, když jsme na podzim roku 2019 zveřejnili výzvu, aby Ekoškoly natočily video, ve kterém vyšlou do světa vzkaz o tom, co dělají, z čeho mají radost, co je na životním prostředí a vůbec okolí trápí a co by chtěly zlepšit. Vlaječka Ekoškoly putovala z dlaně do dlaně napříč celou Českou republikou a nejen to, ekoškoláci v zahraničí také přidali svůj vzkaz.

Námětů a nápadů tu padla spousta. Prvotní však stále zůstává otázka: Čím přispívám já k tomu, aby byl svět příjemnější, ekologičtější, prostě udržitelnější? Jsme rádi, že ve videu zazněl i slogan: " Slova nestačí, za ekoškoláky mluví činy!".

A tak se kromě obligátního třídění odpadu můžete rozhodnout třeba i vy, že budete používat ovosáčky, střádat organický odpad do kompostéru, pěstovat vlastní ovoce, zeleninu či bylinky do školní kuchyně, nakupovat a propagovat výrobky lokálních farem a výrobců, obnovovat lesy, jezdit do školy na kole nebo chodit pěšky, čistit studánky nebo sbírat dešťovku. 

Ale abyste nezůstali ochuzeni, podívejte se sami, na co vše Ekoškoláci sami přišli a co nám vzkazují:

Vloženo Od

Přidejte se.

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se