Posíláme videoštafetu do světa!

Přes 20 Ekoškol se zúčastnilo naší podzimní výzvy a natočilo svůj vzkaz světu.

Posíláme videoštafetu do světa!

Nečekali jsme takový zájem a účast, když jsme na podzim roku 2019 zveřejnili výzvu, aby Ekoškoly natočily video, ve kterém vyšlou do světa vzkaz o tom, co dělají, z čeho mají radost, co je na životním prostředí a vůbec okolí trápí a co by chtěly zlepšit. Vlaječka Ekoškoly putovala z dlaně do dlaně napříč celou Českou republikou a nejen to, ekoškoláci v zahraničí také přidali svůj vzkaz.

Námětů a nápadů tu padla spousta. Prvotní však stále zůstává otázka: Čím přispívám já k tomu, aby byl svět příjemnější, ekologičtější, prostě udržitelnější? Jsme rádi, že ve videu zazněl i slogan: " Slova nestačí, za ekoškoláky mluví činy!".

A tak se kromě obligátního třídění odpadu můžete rozhodnout třeba i vy, že budete používat ovosáčky, střádat organický odpad do kompostéru, pěstovat vlastní ovoce, zeleninu či bylinky do školní kuchyně, nakupovat a propagovat výrobky lokálních farem a výrobců, obnovovat lesy, jezdit do školy na kole nebo chodit pěšky, čistit studánky nebo sbírat dešťovku.

Ale abyste nezůstali ochuzeni, podívejte se sami, na co vše Ekoškoláci sami přišli a co nám vzkazují:

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly