POMOZTE NÁM ZLEPŠIT PROGRAM EKOŠKOLA

Výzkum pro všechny zapojené Ekoškoly!

POMOZTE NÁM ZLEPŠIT PROGRAM EKOŠKOLA

Vážená paní učitelko, vážený pane učiteli,

Rádi bychom Vás poprosili o spolupráci na výzkumu programu Ekoškola. Hlavním cílem výzkumu je zjistit, jak členové Ekotýmu (žáci a učitelé) program vnímají a co pro ně členství v Ekotýmu znamená. Odpovědi nám pomohou dále vylepšovat program.

Prosím, dejte nám mailem vědět (ekoskola@terezanet.cz) , zda se do výzkumu a zlepšení programu Ekoškola zapojíte i se svým Ekotýmem. Potřebujeme mít co nejvíce respondentů, vše je jinak anonymní.

Odpovědi potřebujeme pouze od

• učitelů zapojených do Ekotýmu,
  • žáků 7. - 8. tříd základních škol (či odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) zapojených do Ekotýmu a
  • žáků 2. - 3. ročníků středních škol, kteří jsou členy Ekotýmu.

Velmi by nám pomohlo, pokud byste mohl/a zadat žákům do konce března online dotazník, který najdete na následující adrese:

DOTAZNÍK PRO ŽÁKY ZDE

Současně Vás prosíme, abyste ve stejném období vyplnil/a dotazník i Vy a to na této adrese:

DOTAZNÍK PRO UČITELE ZDE

Všechny odpovědi budou statisticky zpracovány a anonymizovány. Požádejte prosím Vaše žáky, aby odpovídali upřímně a pravdivě. Prosíme také o respektování anonymity žáků, s odpověďmi jim neraďte a nechejte je vyplňovat zcela samostatně, bez jakékoliv Vaší kontroly.

Pro vyplnění dotazníku je zapotřebí umožnit žákům práci u počítače. Na vyplňování je potřeba přibližně 20 minut.

Děkujeme za Vaši pomoc. Předchozí evaluace programu přinesly řadu důležitých zjištění, která pomohla zvýšit úroveň nejenom Ekoškoly, ale i jiných programů environmentální výchovy. Bez spolupráce učitelů, jako jste Vy, by takové výzkumy nebyly možné.

Výsledky budou publikovány formou evaluační zprávy a případně odborné studie. Seznámit se s nimi budete moci prostřednictvím webu programu Ekoškola.

Děkujeme, že nám pomáháte zlepšovat Ekoškolu!

Jan Činčera, Masarykova univerzita Brno

Jan Smrčka, TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú.

Vloženo Od
Tags: Výzkum